Νίκη και επί της ΧΑΝΘ στο τουρνουά «Θανάσης Καρακεχαγιάς»

Από acpaok.gr: Το 3Χ3 στο τουρνουά «Θανάσης Καρακεχαγιάς» έκανε ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας στο τελευταίο παιχνίδι της ΧΑΝΘ με 25-33.

Ο Δικέφαλος εμφανίστηκε σ' ένα ακόμα παιχνίδι έτοιμος, παρουσιάζοντας μία πολύ καλή εικόνα, η οποία γέμισε με ικανοποίηση τους ιθύνοντες και το προπονητικό τιμ.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ είχε την πρωτοβουλία και τον έλεγχο, διατηρώντας ένα μικρό προβάδισμα μέχρι και τα αποδυτήρια, 13-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ασπρόμαυροι» ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους, και με σύμμαχο την καλή άμυνα και το γρήγορο τρανζίσιον στην επίθεση, μεγάλωναν όλο και περισσότερο την διαφορά. Το τελικό 25-33 έδωσε τη τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για τον ΠΑΟΚ στο τουρνουά «Θανάσης Καρακεχαγιάς».