Νέο τρίποντο για την Κ17

Στο Δημοτικό γήπεδο του Προχώματος, η Κ17 του ΠΑΟΚ κέρδισε με 1-0 την αντίστοιχη του Πανθρακικού σε παιχνίδι που έγινε στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του 1ου γύρου του πρωταθλήματος. Σκόρερ του ΠΑΟΚ ο Πόζογλου.

Το παιχνίδι δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας, καθώς ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο παίχτηκε κακό ποδόσφαιρο, χωρίς ρυθμό και με τον ΠΑΟΚ να έχει μια φλύαρη και ανούσια υπεροχή. Ο τεχνικός της Κ17, βλέποντας την εικόνα της ομάδας, έκανε στα πρώτα λεπτά της επανάληψης αλλαγές, ο Δικέφαλος ανέβασε την απόδοσή του και στο 70ό λεπτό ο Πόζογλου σημείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το γκολ, που έδωσε τη νίκη στους παίκτες του Αλέκου Θεοδωρίδη.

Με τη σημερινή του νίκη ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 6 βαθμούς και προπορεύεται στον βόρειο όμιλο.

Στα υπόλοιπα παιχννίδα της αγωνιστικής είχαμε:

Αρης - ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

Κέρκυρα - Βέροια 1-1

Ρεπό είχε η ομάδα της Ξάνθης

H σύνθεση του ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Κασαπίδης, Κατσούμπας (87' Κοτέντζης), Τσελεπίδης, Βασαΐτης, Πατράλης, Παναγιωτίδης (50' Χ"δήμπας), Κώστας (53' Δημητριάδης), Πούφλης (69' Τσανακτσίδης), Πόζογλου και  Σιράκος (57' Κάκος)

........................................................................

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους στη σέντρα...

Συμπληρώθηκε το πρώτο 10λεπτο, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής.

30ό λεπτό: Λείπουν οι φάσεις μέχρι στιγμής από την αναμέτρηση, με τον ΠΑΟΚ να έχει βέβαια την κατοχή της μπάλας αλλά να έχει απειλήσει μόνο με δύο μακρινά σουτ.

40ό λεπτό: Η καλύτερη στιγμή του ΠΑΟΚ στο ματς. Ο Πόζογλου μετά από πάσα του Κώστα βγήκε τετ α τετ, αλλά το σουτ που επιχείρησε το απέκρουσε ο πορτιέρο του Πανθρακικού

50ό λεπτό: Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Χ"δήμπας στη θέση του Παναγιωτίδη

53ο λεπτό: Και δεύτερη αλλαγή για τον Αλέκο Θεοδωρίδη, στη θέση του Κώστα πέρασε ο Δημητριάδης

57o λεπτό: Ο Κάκος στη θέση του Σιράκου για τον ΠΑΟΚ

65o λεπτό: Οι αλλαγές βοήθησαν τον ΠΑΟΚ να ανεβάσει το ρυθμό του και πλέον πιέζει τους φιλοξενούμενους στην προσπάθειά του να ανοίξει το σκορ

69ο λεπτό: 4η αλλαγή για τον Δικέφαλο, Τσανακτσίδης στη θέση του Πούφλη

70ό λεπτό: Ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πόζογλου. Το πέναλτι το κέρδισε ο ίδιος παίκτης

87ο λεπτό: Κλείνει τις αλλαγές η ομάδα μας με τον Κοτέντζη στη θέση του Κατσούμπα