Πέρασε με τρία γκολ από τον Βόλο η Κ19

Ένα δεκάλεπτο χρειάστηκε η Κ19 για να "καθαρίσει" το παιχνίδι στον Βόλο. Με ένα δοκάρι και δύο γκολ πήρε ...κεφάλι από το 8′ και συνέχισε να διαχειρίζεται άψογα το παιχνίδι μέχρι το τέλος, το 0-3 και τους τρεις βαθμούς, οι οποίοι την διατηρούν έναν πόντο κάτω από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Στο 2′ το σουτ του Ρούμιαντσεβ σταμάτησε στο δοκάρι, στο 4′ ο Σμυρλήςβρήκε δίχτυα στην επαναφορά της μπάλας από το σουτ του Τζίμα και στο 8′ ο Τζίμας έκανε το 0-2 μετά από την ασίστ του Καλόγηρου.

Στην πορεία του αγώνα ο Δικέφαλος έχασε σημαντικές ευκαιρίες να πετύχει κι άλλα γκολ σε περιπτώσεις με τον Τζίμα , τον Ρούμιαντσεβ, τον Καλόγηρο, τον Σμυρλή, τον Ζίλο... Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού δε, έφτασε και σε τρίτο γκολ με τον Γκούμα, από την ασίστ του Πολιτάκη.

Για να ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα απομένουν οι τέσσερις πρώτες αγωνιστικές του Β' γύρου.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Αδάμ (50′ Γεωργιάδης), Δεληγιάννης, Ζίλο, Σινανάι, Σνάουτσνερ, Σμυρλής, Ρούμιαντσεβ (77′ Γκούμας), Τζίμας (77′ Χατσίδης), Καλόγηρος, Αθανασίου (70′ Πολιτάκης).