Ένα ακόμα βήμα ανόδου για Νόριτς και Γιαννούλη

Απο paok24.com: Νίκησε με 0-2 στην έδρα της Γουίκομ και κράτησε την απόσταση από τους διώκτες της

Με τον Δημήτρη Γιαννούλη να παίζει και στα 90 λεπτά, η Νόριτς πέρασε από την έδρα της ουραγού της Championship και παρέμεινε σε απόσταση επτά βαθμών από τη δεύτερη, Μπρέντφορντ.

Ο διεθνής αριστερός μπακ που ανήκει στον ΠΑΟΚ, είχε και πάλι βασικό ρόλο στα "Καναρίνια" και βοήθησε την ομάδα του, να πάρει μία ακόμα νίκη, στην προσπάθεια που κάνει για απευθείας άνοδο στην Premier League.

Το πρώτο γκολ της Νόριτς, πέτυχε ξανά ο Πούκι, στο 51ο λεπτό, ενώ ο Γιαννούλης, είχε κι αυτός μια καλή ευκαιρία για να σκοράρει στο 62', αλλά δεν τα κατάφερε από πλεονεκτική θέση, εντός περιοχής. Λίγο πριν το τέλος και συγκεκριμένα, στο 87', ο Άιντα διαμόρφωσε το τελικό 0-2, κλειδώνοντας το τρίποντο για την ομάδα του.

Με τη νίκη αυτή, η Νόριτς πήγε στους 70 βαθμούς, παραμένοντας στο +7 από τη δεύτερη Μπρέντφορντ, μετά από 33 αγωνιστικές στη Championship...