Αναστασίου: «Βγάλαμε φόβο»

Από paok24.com: Χαρακτήρισε κομβικό το γκολ που πέτυχε ο ΠΑΟΚ στο φινάλε του πρώτου μέρους ...

Στην εικόνα της ομάδας του στην ήττα από τον ΠΑΟΚ με 0-2 αναφέρθηκε ο Γιάννης Αναστασίου στις δηλώσεις του μετά το τελευταίο σφύριγμα.

Ο προπονητής του Παναιτωλικού σημείωσε:

«Αν δούμε συνολικά το παιχνίδι το γκολ στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ήταν κομβικό. Ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο, αλλά δεν είχαμε προβλήματα.

Θα έπρεπε να κάνουμε περισσότερα μεσοεπιθετικά. Βγάλαμε φόβο, παίζαμε μπάλες πίσω και αυτό δεν ήταν στο πλάνο μας. Έπρεπε να τολμήσουμε περισσότερο.

Στο δεύτερο ημίχρονο πήγε το ματς στο γκολ. Το χάσαμε εμείς με τον Καρέλη. Κάναμε διαχείριση, είχαμε παίκτες που δεν έκαναν όλες τις προπονήσεις, μας έλειψε η ένταση. Έχουμε μείνει μισοί, παλέψαμε και μετά το 0-2 όλα τελείωσαν».