Πρώτη νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κόντρα στον Λεβαδειακό πανηγύρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα μετά τη νίκη του με 2-1 κόντρα στους Βοιωτούς.
Πηγή: paok24.com

Το παιχνίδι για τους Ηπειρώτες ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, καθώς κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Ροσέρο. Στη συνέχεια ο ΠΑΣ έχασε ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματα του, αλλά αντί για το 2-0 ήρθε το 1-1 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Ο Μουτίνιο με σουτ νίκησε τον Σούλη και έφερε την αναμέτρηση στα ίσια.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΣ πίεσε για να πάρει ξανά το προβάδισμα, κάτι που κατάφερε τελικά στο 75 με τον Εραμούσπε με σουτ από κοντά να νικά τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού. Στη συνέχεια τίποτα δεν άλλαξε, με τον ΠΑΑΣ να παίρνει την πρώτη του νίκη και την ομάδα της Βοιωτίας να μένει στον έναν βαθμό.