Νίκη Βόλου - ΠΑΟΚ Β' 1-2

Από sdna.gr: Φιλική νίκη με 1-2 επί της Νίκης Βόλου κατέκτησε ο ΠΑΟΚ Β' στο γήπεδο της Νεάπολης.
Πηγή: sdna.gr

Ο «Δικέφαλος» προηγήθηκε στο 38' με πλασέ του Ουεντραόγκο από πάσα του Ρικάρντο ενώ οι Βολιώτες ισοφάρισαν στο 42' με δυνατό σουτ του Λογαρά και ο Χατζηστραβός στο 62' με διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Μάλιστα, το σύνολο του Πάμπλο Γκαρσία έχασε σημαντική ευκαιρία για να πετύχει και τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις όταν ο Σμυρλής δεν κατάφερε να νικήσει τον Μισυρλή σε τετ α τετ.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπουργάνης, Τοπαλίδης, Δημητρίου, Δεληζήσης, Λογαράς, Μέτσε, Παναγιωτίδης, Γαβριηλίδης, Σιαφά, Μπάλλας, Μορέιρα.

Στο 2ο ημίχρονο: Μπουργάνης (58' Μισυρλής), Αναστασίου, Λογαράς, Γρομητσάρης, Κάσσος, Κυριακίδης, Κριμιτζάς, Ολαϊσόλα, Μιλούνοβιτς, Τσουκαλάς, Σιαφά (58' Τζιώρας).

ΠΑΟΚ Β' (Γκαρσία): Μοναστηρλής, Κιτσάκης, Τσοπούρογλου, Κωττάς, Μοριτσέλι (75' Γιαξής), Νινούα (86' Ρούμιαντσεφ), Χατζηστραβός (68' Σμυρλής), Σπυράκος, Ουεντραόγκο, Ρικάρντο, Πανίδης (78' Κουτεντάκης).