Τα… χορευτικά του Σοτέλδο στη νίκη της Τίγκρες (vids)

Από skgsports.gr: Ο Γιέφερσον Σοτέλδο, μεταγραφικός στόχος του ΠΑΟΚ, αγωνίστηκε τα ξημερώματα για περίπου είκοσι λεπτά στη νίκη της Τίγκρες επί της Άτλας με 2-0 για την 4η αγωνιστική της Apertoura 2022.
Πηγή: skgsports.gr

Ο Μιγκέλ Χερέρα έφερε από τον πάγκο τον 25χρονο Βενεζουελάνο μεσοεπιθετικό στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης και μέχρι το φινάλε ο «Σοτελδίνο» ξεδίπλωσε κάποιες από τις ποδοσφαιρικές αρετές δημιουργώντας τέσσερις ευκαιρίες για γκολ.

Ο Σοτέλδο ήταν από την αρχή κινητικός, απείλησε αρχικά με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ενώ στη συνέχεια αποφάσισε να δημιουργήσει για τους συμπαίκτες του, με εντυπωσιακές ντρίπλες και προσποιήσεις με την μπάλα.

Στο 91ο λεπτό «πέρασε» τρεις αντιπάλους, σέρβιρε την μπάλα στον συμπαίκτη του, ωστόσο ο τερματοφύλακας της Άτλας απόκρουσε εντυπωσιακά το σουτ εκτός περιοχής του Γάλλου Σινιάκ.