Αποκλεισμός μετά από τρεις σερί κατακτήσεις! (2020)

Από aspromavresistories.blogspot.com: Σαν σήμερα στις 24/6/2020, για τον επαναληπτικό ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, ο ΠΑΟΚ έχασε εκτός έδρας με 2-0 από τον Ολυμπιακό ...
Πηγή: aspromavresistories.blogspot.com

Οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά. Γνωστό. Στο Καραϊσκάκη όλες οι λεπτομέρειες ήταν κόντρα. Τα γκολ που δεν μπήκαν, τα γκολ που μπήκαν, το πως μπήκαν. Όλα. Κι ο ΠΑΟΚ αναγκάζεται τρία χρόνια μετά να παραδώσει το στέμμα του Κυπελλούχου.

Ο Δικέφαλος στα πρώτα 45 λεπτά είχε τον έλεγχο του ρυθμού και προσπαθούσε με ορθολογικό τρόπο ανάπτυξης να βρει χώρο στις αντεπιθέσεις. Στο δεύτερο προσπάθησε να ανακόψει τη λογική αντίδραση του Ολυμπιακού. Δέχτηκε γκολ, βγήκε μπροστά, είχε την ευκαιρία του αγώνα με τον Βαρέλα και μετά προδόθηκε από ένα λάθος των διαιτητών που καθάρισε το ματς.