Εμείς μαζί...

Από acpaok.gr: Ο ΠΑΟΚ Domus Ergo υποδέχθηκε στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο τον Απόλλων Σμύρνης, από τον οποίο και γνώρισε την ήττα με 11-16, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α1 Υδατοσφαίρισης ανδρών.

Στην αρχή του αγώνα, ο Δικέφαλος δέχτηκε ψυχρολουσία και έμεινε πίσω στο σκορ με 2-7. Οι «ασπρόμαυροι» προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση αλλά βρέθηκαν να υπολείπονται πέντε τερμάτων, με το σκορ ημιχρόνου να είναι 4-9.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ Domus Ergo μείωσε στα τέσσερα γκολ την διαφορά (6-10) αλλά δεν κατάφερε να γίνει περισσότερο ανταγωνιστικός και να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι. Το τελικό αποτέλεσμα στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο ήταν 11-16.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου με τον ΑΝΟ Γλυφάδας, εκτός έδρας, στις 20 Νοεμβρίου 2021.

ΠΑΟΚ Domus Ergo-Απόλλων Σμύρνης: 11-16

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αλειφτήρας, Σαρησάββας, Μηλάς, Προσινικλής Ν., Μαρινάγης, Κεχαλάρης, Μιλάρντοβιτς, Σγουρίδης, Μπαγλατζής, Προσινικλής Π., Κουγιούνης, Πάτσικας, Ιωσήφ, Τόττης