Τεσσάρα με βασικό τον Κούρτιτς – Δεκάλεπτο ο Μιτρίτσα

Από sfina.gr: Βασικός στην άνετη εκτός έδρας επικράτηση με 4-0 της Σλοβενίας απέναντι στην Μάλτα αγωνίστηκε ο Γιάσμιν Κούρτιτς.
Πηγή: sfina.gr

Ο έμπειρος μέσος του ΠΑΟΚ έπαιξε για 83 λεπτά, δίνοντας τη θέση του στον Έλσνικ, όταν τα δεδομένα του αγώνα είχαν κριθεί.

Οι Σλοβένοι είχαν ως μεγάλους πρωταγωνιστές τους Ίλισιτς και Λόβριτς, με τον πρώτο να σημειώνει δύο γκολ και τον δεύτερο να μοιράζει τρεις ασίστ.

Ο Αλεξάντρου Μιτρίτσα αγωνίστηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα της Εθνικής Ρουμανίας, η οποία ηττήθηκε με ανατροπή (2-1) από τη Γερμανία.

Συγκεκριμένα, ο έμπειρος μεσοεπιθετικός πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 82' ως αλλαγή του Πούσκας.

Ο Χάτζι άνοιξε νωρίς το σκορ για τους Ρουμάνους μόλος στο ένατο λεπτό. Η αντίδραση της ομάδας του Φλικ ήρθε στο 52 από τον Γκνάμπρι, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 81 από τον Μίλερ.