Με το... δεξί στο τουρνουά του Κολινδρού οι «Κυπελλούχες»

Με το... δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο τουρνουά του Κολινδρού, το τμήμα βόλεϊ γυναικών, επικρατώντας του Αίαντα Ευόσμου με 3-0.

Στο πρώτο σετ, ο ΠΑΟΚ μπήκε καλύτερα από την αντίπαλο του και πήρε από νωρίς σημαντικό προβάδισμα, 8-1. Οι «ασπρόμαυρες» συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, με την ομάδα του Ευόσμου να μην μπορεί να ακολουθήσει. Τα κορίτσια του Τάκη Φλώρου έχοντας ως όπλο το καλό μπλοκ, έφτασαν άνετα στο 1-0 με 25-14.

Στο δεύτερο σετ, οι τυπικά φιλοξενούμενες ήταν εκείνες που πήραν προβάδισμα στην αρχή, 4-8. Στη συνέχεια, ο Δικέφαλος πίεσε την υποδοχή του Αίαντα με τα σερβίς της Collar, ισοφαρίζοντας σε πρώτη φάση, 14-14. Με την Ισπανίδα διαγώνιο να συνεχίζει από την γραμμή του σερβίς, ο Δικέφαλος με 11-0 σερί πήρε και το δεύτερο σετ με 25-14.

Στο τρίτο σετ, ο Τάκης Φλώρος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες του, παρατάσσοντας εξάδα η οποία αποτελούταν από τις νεότερες αθλήτριες του ρόστερ. Τα κορίτσια του Δικεφάλου εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία, συνέχισαν σε υψηλό ρυθμό, ανοίγοντας την διαφορά από νωρίς. Με 25-18 ο ΠΑΟΚ έκανε το 3-0 και πανηγύρισε την πρώτη ανεπίσημη νίκη στη σεζόν.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τις «Κυπελλούχες», στις 10 Αυγούστου και ώρα 20:00, απέναντι στον Ηλυσιακό, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του τουρνουά.