Απαγορεύονται τα λάθη!

Από paok24.com: Προερχόμενος από τη νίκη – μισή πρόκριση εις βάρος της ΑΕΚ, ο ΠΑΟΚ έχει... μία δουλειά να κάνει την Κυριακή στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης". Να πάρει τους τρεις βαθμούς!

Με την αναμέτρηση των δύο ομάδων στο ίδιο γήπεδο, στο πλαίσιο της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, να είναι πρόσφατη, ο Δικέφαλος καλείται από τη μία να αποδειχθεί περισσότερο αποτελεσματικός στην επίθεση και από την άλλη να περιορίσει το παιχνίδι των Σίτο και Μπαράλες, οι οποίοι ήταν εκ των κορυφαίων των Αρκάδων στη νίκη με 2-1 στις 27 Φεβρουαρίου.

Αν ανατρέξει πάντως κανείς σε αυτό το παιχνίδι, θα διαπιστώσει πως ο ΠΑΟΚ δημιούργησε σωρεία ευκαιριών με μεγαλύτερη το σουτ του Ουάρντα που σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Αστέρα, δύο λεπτά νωρίτερα από το γκολ του Σίτο με το οποίο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0, ενώ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, ακυρώθηκε γκολ του Κρμέντσικ με υπόδειξη οφσάιντ μέσω VAR.