Ο πανηγυρισμός του Άκπομ και η γκολάρα του Τζόλη (video)

Από inpaok.com:Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, ο ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί τον ΟΦΗ και θέλει μετά από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες, να επιστρέψει στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις.
Πηγή: inpaok.com

Στο πρόσφατο παιχνίδι των δύο ομάδων στην Τούμπα για τα Play Off του πρωταθλήματος, ο Δικέφαλος επικράτησε με 3-1 πετυχαίνοντας μάλιστα την πρώτη του νίκη στο μίνι-πρωτάθλημα.

Οι Κρητικοί άνοιξαν το σκορ με τον Νέιρα στο 49′, όμως η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα ισοφάρισε στο 58′ με γκολάρα από τον Χρήστο Τζόλη, έπειτα από εκπληκτική σέντρα του Δημήτρη Γιαννούλη.

Αυτό ήταν και το πρώτο τέρμα του νεαρού με την ανδρική ομάδα του ΠΑΟΚ.

Στο 89′ ο Νάστος έκανε πέναλτι στον Τσούμπα Άκπομ με τον Άγγλο επιθετικό να σκοράρει στο 91′ για το 2-1, χαρίζοντας ένα εκπληκτικό στιγμιότυπο, καθώς ύψωσε την δεξιά γροθιά του, στην μνήμη του δολοφονημένου Τζορτζ Φλόιντ, ο οποίος είχε χάσει την ζωή του λίγες μέρες νωρίτερα.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε με σουτ μέσα από την περιοχή, ο Ομάρ Ελ Καντουρί στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης.