Ένας "σκυλίσιος" ΠΑΟΚ

Πολλά μπορεί να πει κανείς για την εικόνα του ΠΑΟΚ στο χθεσινό ματς ...
Μηχανικός

Οι περισσοτεροι θα σταθούν κυρίως στο ότι ο ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστικός στο β' ημίχρονο και διελυσε τη Nice με 6-0. Ας εστιάσουμε όμως στην γενική εικόνα ειδικά των πρώτων 60 λεπτών. Ήταν προφανές ότι ο ΠΑΟΚ όταν έκανε επίθεση δεν είχε αυτοματισμούς, πράγμα απολύτως φυσιολογικό, καθώς πρόκειται για μια ομάδα μόλις 20 ημερών.

Ήταν επίσης προφανές ότι κάποιοι παίχτες μας δεν είναι έτοιμοι 100%. Αυτό όμως που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση από το χθεσινό (23/7) ματς, ήταν η μαχητικότητα όλων των παικτών που ο Χουμπ Στέφενς χρησιμοποίησε στα 90 λεπτά της φιλικής αυτής αναμέτρησης!

Όσα τάκλιν δεν είδα σε ολόκληρο το περσινό πρωτάθλημα, τα είδα στο χθεσινό φιλικό! Ο ΠΑΟΚ του Ολλανδού, είναι ένας ΠΑΟΚ "σκυλίσιος". Ένας ΠΑΟΚ που θα θέλει να πιάσει τον εκάστοτε αντίπαλό του από τον λαιμό και να τον "πνίξει".

Αυτός ο ΠΑΟΚ πολύ γρήγορα, θα προκαλέσει αρχικά τον σεβασμό και σύντομα τον τρόμο των αντιπάλων...