Τι κάνει ο Λύρατζης στον Αστέρα Τρίπολης

Κάτι παραπάνω από τον έναν μήνα βρίσκεται ο Λευτέρης Λύρατζης στον Αστέρα Τρίπολης, με τον ΠΑΟΚ να αποφασίζει τον εξάμηνο δανεισμό του στους Αρκάδες, μέχρι το καλοκαίρι.
Photo Credits: @paok24.com

Ο 24χρονος δεξιός μπακ έχει προλάβει να αγωνιστεί σε τέσσερα από τα παιχνίδια του Αστέρα, στο διάστημα που βρίσκεται στην Τρίπολη, μετρώντας συνολικά 320 λεπτά συμμετοχής.

Αγωνίστηκε ολόκληρο το 90λεπτο στα παιχνίδι με Ατρόμητο, Παναιτωλικό και Κηφισιά, με τον Αστέρα να μετρά μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Παράλληλα, στην ήττα από την ΑΕΚ στην OPAP Arena, έπαιξε για 50 λεπτά και αντικαταστάθηκε με πρόβλημα τραυματισμού. Παρά τις πρώτες ανησυχίες και ενδείξεις για θλάση, ο Λύρατζης τελικά απουσίασε μόνο για ένα παιχνίδι.

Θυμίζουμε πως στο πρόσφατο 3-3 του Αστέρα με την Κηφισιά, η ομάδα της Τρίπολης έχασε και μαθηματικά τις ελπίδες για Play-Off, οριστικοποιώντας την παρουσία της στα Play-Out.