Κατάφερε να χάσει από τον ουραγό!

Για την 10η αγωνιστική της Super League, ο ΠΑΟΚ έχασε 2-0 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι ...

Ο ΠΑΟΚ έχασε πολλές ευκαιρίες, δεν βρήκε κανένα γκολ στο Περιστέρι, ο Ατρόμητος από την πλευρά του βρήκε δύο γκολ σε δύο τελικές και πήρε το τρίποντο στην αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής της Super League Inerwetten 2021-22.

O Δικέφαλος πήγε στην Αθήνα για να αντιμετωπίσει τον τελευταίο της βαθμολογίας. Όπως όμως έχουν επισημάνει πολλές φορές ο Ράζβαν Λουτσέσκου και οι παίκτες του, δεν υπάρχουν εύκολα παιχνίδια. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κυριαρχήσει πλήρως στο γήπεδο, είχε την κατοχή, έφτιαξε πολλές τελικές, αλλά στο φινάλε πλήρωσε δύο λάθη του, οι γηπεδούχοι τα μετέτρεψαν σε γκολ και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.Ο Δικέφαλος μπήκε στο γήπεδο αποφασισμένος, έκλεισε τον Ατρόμητο στα καρέ του κι απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις την εστία του Γιαννιώτη. Στην άλλη πλευρά του γηπέδου, ο Ατρόμητος στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Κουλούρη, μετά από ολιγωρία της ασπρόμαυρης άμυνας.

Στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε. Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να απειλεί κι έχασε σπουδαίες ευκαιρίες με τους Άκπομ , Βαρέλα , Κούρτιτς και Α.Ζίβκοβιτς να μην βρίσκουν τρόπο να νικήσουν τον Γιαννιώτη.Στο 68′ ήρθε η φάση που έκρινε ουσιαστικά την αναμέτρηση. Ο VAR υπέδειξε στον Ευαγγέλου να εξετάσει περίπτωση πέναλτι στη διεκδίκηση του Βαρέλα με τον Κουλούρη κι ο διαιτητής άλλαξε την αρχική του απόφαση να αφήσει το παιχνίδι να συνεχιστεί σε μια ανύποπτη εκ πρώτης όψης φάση. Το 2ο γκολ του Ατρόμητου κόντρα στη ροή του ματς, καθόρισε και το τελικό αποτέλεσμα.Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να απειλεί, έχασε μεγάλες ευκαιρίες με τους Άκπομ , Βαρέλα και Κούρτιτς , αλλά δεν κατάφερε να μπει ξανά στο παιχνίδι.

Οι συνθέσεις των ομάδων:Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Κιβρακίδης (Βασιλαντωνόπουλος 84'), Στρούγγης, Παπαδόπουλος, Γκαλβάο, Καστεγιάνο, Νάτσο, Σάλομον, Χαρίσης (Ντένιτς 73'), Μουνίθ (Σπιριντόνοβιτς 84'), Κουλούρης (Κλωναρίδης 77').ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης , Ροντρίγκο ( Σίντκλεϊ 62'), Κρέσπο , Βαρέλα , Τέιλορ , Κούρτιτς , Σβαμπ ( Μουργκ 62'), Ελ Καντουρί ( Εσίτι 81'), Μπίσεσβαρ ( Σφιντέρσκι 73΄), Α.Ζίβκοβιτς , Άκπομ

................................

Τέλος ...

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

86ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Βαρέλα!

74ο λεπτό: Σουτ του Άκπομ άουτ

73ο λεπτό: Σφιντέρσκι αντί του Μπίσεσβαρ

70ό λεπτό: Κεφαλιά του Βαρέλα άουτ, με την μπάλα να γλείφει το δοκάρι

68ο λεπτό: 2-0 ο Κουλούρης από τα 11 μέτρα, δόθηκε πέναλτι και κίτρινη στον Βαρέλα

62ο λεπτό: Μπήκαν Σίντκλεϊ , Μουργκ στις θέσεις των Σβαμπ, Ροντρίγκο

61ο λεπτό: Ο Γκαλβάο σε κόρνερ το σουτ του Ζίβκοβιτς

56ο λεπτό: Κίτρινη στον Κουλούρη για διαμαρτυρία

54ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, το εκτέλεσε ο Κούρτιτς άουτ

52ο λεπτό: Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Πάνω στη γραμμή ο Στρούγγης την κεφαλιά του Άκπομ

45"+1': Κεφαλιά του αμαρκάριστου Κούρτιτς, άουτ η μπάλα

45ο λεπτό: 1-0 ο Κουλούρης

35ο λεπτό: Μετά από εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά του Παπαδόπουλου, άουτ

33ο λεπτό: Ο Γιαννιώτης προλαβαίνει την τελευταία στιγμή προ του Κούρτιτς

21ο λεπτό: Κεφαλιά του Μουνίθ από καλή θέση άουτ! Πρώτη φορά πέρασε η μπάλα στην περιοχή μας κοντέψαμε να βρεθούμε πίσω στο σκορ

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Κιβρακίδης (84' Βασιλαντωνόπουλος), Στρούγγης, Παπαδόπουλος, Γκαλβάο, Καστεγιάνο, Νάτσος, Σάλομον, Χαρίσης (72' Ντένιτς), Μουνίθ (84' Σπιριντόνοβιτς), Κουλούρης (77' Κλωναρίδης). Αναπληρωματικοί: Μανδάς, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας, Σπιριντόνοβιτς, Αθανασίου, Μαυρομμάτης, Ντένιτς, Πισάνο, Κλωναρίδης

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Κρέσπο, Ροντρίγκο (62' Σίντκλεϊ), Κούρτιτς, Σβαμπ (62' Μουργκ), Ελ Καντουρί (81' Εσίτι), Αν. Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ (72' Σφιντέρσκι), Άκπoμ. Αναπληρωματικοί: Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Εσίτι, Μουργκ, Κούτσιας, Σφιντέρσκι

............................................

18:00 Έφτασε πριν λίγο στο γήπεδο η αποστολή του ΠΑΟΚ

Έγινε γνωστή η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

18:55 Σε εξέλιξη η προθέρμανση και των δύο ομάδων, μπροστά σε λίγους αυτήν την ώρα θεατές