"Έμπλεξε" ... με ήττα που δεν την άξιξε!

Για την 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa Conference League, o ΠΑΟΚ έχασε στην Τούμπα με 1-2 από την Κοπεγχάγη ...

Σύντομα περισσότερα ...

........................................

95ο λεπτό: Κόκκινη για τον Μιχαηλίδη

92ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Γιοχάνεσον

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

90ό λεπτό: Κίτρινη σε Ζίβκοβιτς και Κρίστιανσεν

87ο λεπτό: Μουργκ στη θέση του Σβαμπ και Κούτσιας στη θέση του Μπίσεσβαρ

79ο λεπτό: Ο Γιόνσον σταμάτησε τη σέντρα του Ζίβκοβιτς, νωρίτερα υπήρξε ανατροπή του Άκπομ, ήταν πέναλτι δε δόθηκε

78ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα για τον Στάγκε

74ο λεπτό: Κίτρινη στον Κούρτιτς.

73ο λεπτό: Το ρεσιτάλ των χαμένων ευκαιριών ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ! Αρχικά ο Άκπομ και στη συνέχεια ο Ελ Καντουρί δεν κατάφεραν να σκοράρουν!

71ο λεπτό: Ο Ελ Καντουρί πήρε την κεφαλιά μόνος του, αλλά δε βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε. Στο ίδιο λεπτό, Άκπομ στη θέση του Σφιντέρσκι

68ο λεπτό: Απίστευτη ευκαιρία!!! Τετ α τετ ο Μπίσεσβαρ, άουτ η μπάλα

62ο λεπτό: Βγήκε ο Κρέσπο, μπήκε ο Τέιλορ

61ο λεπτό: Και πάλι απείλησε ο ΠΑΟΚ! Σέντρα του Ζίβκοβιτς, με τον Σφιντέρσκι να παίρνει την κεφαλιά και ο Γιόνσον να μπλοκάρει.

1 λεπτό οι καθυστερήσεις

45ο λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ σε κεφαλιά του Σβαμπ!

44ο λεπτό: Σουτ του Άνκερσεν, άουτ

37ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση Το εκτέλεσε ο Κούρτιτς στα σώματα

34ο λεπτό: Γκολ για την Κοπεγχάγη με τον Άνκερσεν. Κενό στα αριστερά της άμυνάς μας. Κάτω από τα πόδια του Πασχαλάκη η μπάλα

23ο λεπτό: Σουτ του Κούρτιτς άουτ, νωρίτερα υπήρξε πτώση του Μπίσεσβαρ, μάλλον εύκολα έπεσε ο μέσος του ΠΑΟΚ

18ο λεπτό: Σουτ του Στάγκε, άουτ

14ο λεπτό: Ο Κούρτιτς έκανε παιδικό λάθος οι Δανοί έκλεψαν την μπάλα με τον Μπιέλ να σουτάρει ευτυχώς άουτ από εξαιρετική θέση

13ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τους Δανούς!

10ο λεπτό: Ο Πασχαλάκης μπλόκαρε την κεφαλιά του Βιντ

7ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς, μετά από ασίστ του Σφιντέρσκι

4ο λεπτό: Διαδοχικά κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, τα οποία δεν απέφεραν τίποτε

To παιχνίδι ξεκίνησε

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Κρέσπο (62' Τέιλορ), Βιεϊρίνια, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Σβαμπ (87' Μουργκ), Κούρτιτς, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ (87' Κούτσιας), Α. Ζίβκοβιτς, Σφιντερσκι (71' Άκπομ). Αναπληρωματικοί: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Βαρέλα, Λύρατζης, Τέιλορ, Τσιγγάρας, Εσίτι, Μουργκ, Άκπομ, Κούτσιας

Κοπεγχάγη: Γιόνσον, Κρίστιανσεν, Μπόιλεσεν, Κοτσολάβα, Άνκερσεν (75' Γκάμπριελσεν), Λεράγκερ, Στάγκε, Ντικς, Μπέβιγκ (63' Γιοχάνεσον), Βιντ (87' Χόιλουντ), Μπίελ (87' Μπάλντουρσον). Αναπληρωματικοί: Μπένγκτσον, Γκαμπριέλσεν, Γιοχάνεσον, Μπάλντουρσον, Οβιέντο, Οικονόμου, Χόιλουντ, Χάραλντσον, Γκουαντάνιο, Γέλερτ, Ντίτμερ.

....................................

Έφτασαν στο γήπεδο οι αποστολές των δύο ομάδων, με τυς παίκτες να κάνουν την καθιερωμένη αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο

Έγινε γνωστή η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

21:05 Ξεκίνησαν ζέσταμα ο τερματοφύλακες της Κοπεγχάγης, ακολούθησαν λίγο αργότερα οι δικοί μας.

21:20 Προθερμαίνονται και οι υπόλοιποι παίκτες των δύο ομάδων με την Τούμπα να συγκεντρώνει όλο και περισσότερο κόσμο!