Τρίμπαλο με το καλημέρα!

H πρωταθλήτρια Ελλάδος Κ17 ομάδα του ΠΑΟΚ, υποδέχτηκε στο γήπεδο του Μακεδονικού Λητής την αντίστοιχη του Πανατωλικού στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του 1ου γύρου και την κέρδισε εύκολα 3-0.

Οι παίκτες του Αλέκου Θεοδωρίδηδη ήταν μια κλάση καλύτεροι από τους αντιπάλους τους, οι οποίοι περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο και θα πρέπει να αισθάνονται ιδιαίτερα τυχεροί που έφυγαν από το γήπεδο έχοντας δεχτεί μόλις τρία γκολ!

Τα τέρματα του Δικεφάλου σημειώθηκαν στο πρώτο 45λεπτο με τους Παντεκίδη στο 9', Συράκο στο 31' και Πούφλη στο 41'. Όπως αναφέραμε και κατά τη διάρκεια του live, o Παναιτωλικός δυασκολευόταν ιδιαίτερα να περάσει τη σέντρα, γεγονός που από μόνο του δίνει εύγλωττα την εικόνα του παιχνιδιού!

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Κουτογλίδης, Καρολίδης, Ξεπαπαδέας, Κασαπίδης (78' Παπανικολάου), Παντεκίδης, Χατζηδίμπας (83' Καρασαββίδης), Παναγιωτίδης, Κώστας (72' Αργυρίου), Πούφλης (67' Γιαννακόπουλος), Κάκος, Συράκος (72' Κούστα)

Χτες Σάββατο (14/6) έγιναν τα παιχνίδια:

ΑγώναςΓήπεδοΗμερομηνίαScoreΒΕΡΟΙΑ - SKODA ΞΑΝΘΗΕΝΩΣΙΑΚΟ ΠΑΛΑΤΙΤΣΙΩΝ14.09.132-1ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΡΗΣΠ.Ε.Α.Κ.Ι. ΑΝΑΤΟΛΗΣ14.09.131-1

(Ρεπό ο Πανθρακικός)

....................................................................

Θυμηθείτε τα όσα έγιναν στην αναμέτρηση...

Το παρόν στο γήπεδο δίνει και ο ομοσπονδιακός τεχνικός Θόδωρος Ελευθεριάδης

To παιχνίδι ξεκίνησε με τον Παναιτωλικό στη σέντρα

9ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με σέντρα σουτ του Παντεκίδη, η μπάλα καρφώθηκε στο "Γ" της εστίας των φιλοξενούμενων

Φτάσαμε στο 15' με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει απόλυτα το ρυθμό του αγώνα και να δείχνει θέμα χρόνου το 2-0

17ο λεπτό: Σουτ του Συράκου από καλή θέση πέρασε άουτ

20ό λεπτό: Ο Κώστας εκτέλεσε φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή του Παναιτωλικού, η μπάλα άουτ

Οι φιλοιξενούμενοι δυσκολεύονται να περάσουν τη σέντρα, όμως και ο ΠΑΟΚ που έχει τον απόλυτο έλεγχο του ματς δεν βγάζει τις ανάλογες τελικές μέχρι στιγμής...

31ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με τον Συράκο, που πήρε την έξυπνη πάσα του Κώστα στον κενό χώρο και με ωραίο πλασέ τελείωσε άψογα τη φάση

41ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Πούφλης και 3-0 για τον Δικέφαλο! Προηγήθηκε εξαιρετική πάσα του Κάκου στον σκόρερ που κατέβασε την μπάλα με το στήθος και πλάσαρε στην απέναντι γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει τερματοφύλακα.

Ο ΠΑΟΚ μετουσιώνει σε γκολ την υπεροχή του και προηγείται πριν καλά καλά συμπληρωθεί το ημίχρονο με το εντυπωσιακό 3-0!

Ημίχρονο στη Λητή...

Ξεκίνησε η επανάληψη με τον ΠΑΟΚ αυτή τη φορά στη σέντρα

Δυνατά μπήκε και στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ που πιέζει για 4ο γκολ

55o λεπτό: Φοβερή κεφαλιά του Συράκου μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού πετάγεται στο "Γ" και αποκρούει

67o λεπτό: Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Γιαννακόπουλο στη θέση του Πούφλη

Ο Δικέφαλος συνεχίζει να πιέζει τον Παναιτωλικό που δεν μπορεί να βγει από την άμυνά του καιδέχεται "καταιγισμό πυρών"

72ο λεπτό: Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ με τους Κούστα και Αργυρίου να περνάνε στις θέσεις των Συράκου και Κώστα

78ο λεπτό: Παπανικολάου στη θέση του Κασαπίδη

83o λεπτό: Καρασαββίδης στη θέση του Χατζηδίμπα, κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ. Θυμίζουμε ότι στην κατηγορία Κ17 επιτρέπονται πέντε αλλαγές.