2-1 τον Άρη η Κ19 [εικόνες]

Δεύτερο ματς, δεύτερη νίκη, 2-1 επί του Άρη, έξι βαθμοί για την Κ19, η οποία την επόμενη αγωνιστική πηγαίνει στα Ιωάννινα για να αντιμετωπίσει τον ΠΑΣ.

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, δεδομένου ότι ο Άρης πήγε το ματς στη ... δύναμη, υπερίσχυσε η ποιότητα του ωστόσο και με δύο ωραία γκολ πήρε σημαντικό προβάδισμα. Στο 10′ σε μια πολύ ωραία ενέργεια, ο Γκούμας, βρήκε τον Βασιλειάδη κι αυτός τον Καλόγηρο, ο οποίος πλάσαρε για το 1-0. Και στο 42′ ο Χατσίδης τσίμπησε ωραία τη μπάλα για το 2-0.

Ακόμα πιο δυνατό το παιχνίδι στην επανάληψη, με πολλές κάρτες δυστυχώς, μια αποβολή για τον ΠΑΟΚ και τελικά ένα γκολ με το οποίο ο Άρης μείωσε σε 2-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα.