Ακόμη ένα αήττητο πρωτάθλημα (Κ19)

Για την 13η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών των ομάδων Κ19, ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος 3-3 με τον Παναθηναϊκό παραμένοντας αήττητος για 85 παιχνίδια...

Ο Παναθηναϊκός μπήκε καλά στο παιχνίδι και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με γκολ στο 9′ και στο 40′. Στο 42′ ο ΠΑΟΚ μείωσε με γκολ του Κουλιεράκη μετά από ασίστ του Σμυρλή.

Η ομάδα του Στέλιου Μαλεζά ξεκίνησε ιδανικά το δεύτερο μέρος και στο 47′ ισοφάρισε με τον Τσοπούρογλου, μετά από ασίστ και πάλι του Σμυρλή.Ο Παναθηναϊκός κόντρα στη ροή του αγώνα έκανε το 2-3 στο 80′, στη μοναδική του ευκαιρία στην επανάληψη, αλλά ο ΠΑΟΚ με πέναλτι του Σμυρλή στο 90′ ισοφάρισε για το τελικό 3-3 και διατήρησε το αήττητο.

Μετό το τέλος του αγώνα οι νεαροί παίκτες του Δικεφάλου παρέλαβαν την κούπα και τα μετάλλια του πρωταθλητή για τέταρτη συνεχόμενη σεζόν και τρίτη χωρίς ήττα.

Η σύνθεση του Δικεφάλου: Μοναστηρλής, Παναγιώτου, Κουλιεράκης, Τασιούρας, Αβεντισιάν (80′ Ιοαρδανίδης), Καραμπέρης, Γρόσδης (74′ Δαρέλας), Κουτεντάκης (46′ Τσίκος), Τσοπούρογλου, Σμυρλής, Σπυράκος (65′ Μπάμπουρας).

...............................................

Τέλος στη Σουρωτή, με τον ΠΑΟΚ να κατακτά άλλο ένα αήττητο πρωτάθλημα (Κ19)

93ο λεπτό: Άλλη μια κίτρινη κάρτα σε παίκτη μας, η 4η συνολικά

90ό λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Σμυρλή, το εκτέλεσε ο ίδιος και 3-3

79ο λεπτό: 2-3 με κεφαλιά του Βολάκη. Όλα τα γκολ της αθηναϊκής ομάδας σημειώθηκαν με κεφαλιές!

78ο λεπτό: 3η κίτρινη σε παίκτη μας

70ό λεπτό: Παραμένει το 2-2 με τον ΠΑΟΚ να ψάχνει το γκολ και τον Παναθηναϊκό να είναι επικίνδυνος στην κόντρα

56ο λεπτό: Ψάχνει την ανατροπή ο ΠΑΟΚ, υπάρχει πολύς χρόνος ακόμη

13- 8 οι τελικές μέχρι στιγμής με την κατοχή να είναι στο 60-40

48ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-2 για τον ΠΑΟΚ, με γκολ του Τσοπούρογλου που εκμεταλλεύτηκε απόκρουση του τερματοφύλακα μετά από σουτ του Σμυρλή

12:51 Ξεκίνησε η επανάληψη

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

41ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-2 ο ΠΑΟΚ με τον Κουλιεράκη (κεφαλιά)

40ό λεπτό: 0-2 και πάλι με κεφαλιά του Νταμπίζα αυτή τη φορά

15ο λεπτό: Μετά το σε βάρος του γκολ ο ΠΑΟΚ έχει ανέβει μέτρα στο γήπεδο και ψάχνει την ισοφάριση

10ο λεπτό: 0-1 οι φιλοξενούμενοι με κεφαλιά του Σιδερά

11:48 To παιχνίδι ξεκίνησε με καθυστέρηση 18 λεπτών, καθώς η μεγάλη κίνηση προς Χαλκιδική, επηρέασε την άφιξη των ομάδων

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μονάστηρλής, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Τασιούρας, Αβεντισιάν, Καραμπέρης, Γρόσδης, Κουτεντάκης, Τσοπούρογλου, Σμυρλής, Σπυράκος