Ντόρτι η Κ15 επί της Ξάνθης!

Για την 5η αγωνιστική του Βορείου ομίλου του πρωταθλήματος υποδομών των ομάδων Κ15 της Super League, ο ΠΑΟΚ κέρδισε την Ξάνθη με 4-0 ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Αγγελίδης, Παναγιωτίδης (Βασιλειάδης), Καστίδης, Δεληγιάννης (Λέκα), Κωττάς (Σκούρτης), Πασαχίδης, Παπαευαγγέλου, Γκούμας, Ιγνατίου (Μαυρής), Κουτσιούδης, Αδάμ (Γανόπουλος)

Σύντομα περισσότερα ...

.........................................

80ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Γανόπουλος με σουτ και 4-0

78ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Βασιλειάδης μετά από μπαλιά του Γκούμα!

73ο λεπτό: Το σουτ του Βασιλειάδη πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι της Ξάνθης

68ο λεπτό: Πλασέ παίκτη της Ξάνθης από καλή θέση, άουτ! Ολοκλήρωσαν τις αλλαγές και οι φιλοξενούμενοι!

65ο λεπτό: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!  Ο Γκούμας βρήκε τον Βασιλειάδη που σέντραρε στο 2ο δοκάρι, ο Γκούμας κινήθηκε προς την μπάλα, πήρε την κεφάλια, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στη συνέχεια στην αγκαλιά του τερματοφύλακα!

60ό λεπτό: Γανόπουλος στη θέση του Αδάμ

59ο λεπτό: Μεγάλη φαση για τον ΠΑΟΚ,ε με τον τερματοφύλακα της Ξάνθης να αποκρούει δύσκολα το σουτ του Κουτσιούδη!

Τέσσερις αλλαγές και για τον ΠΑΟΚ στην επανάληψη. Μπήκαν οι Λέκα, Βασιλειάδης, Σκούρτης, Μαύρης στις θέσεις των Δεληγιάννη, Παναγιωτίδη, Κωττά, Ιγνατίου

45ο λεπτό: Ο Αγγελίδης σώζει την εστία μας μετά από λάθος γύρισμα τπυ Παναγιωτίδη. Πιέζει η Ξάνθη στα πρώτα λεπτά

15:00 Ξεκίνησε η επανάληψη με την Ξάνθη να κάνει 4 αλλαγές ταυτόχρονα!

Την ήττα με 1-3 από την Ξάνθη γνώρισε η Κ17! Ήταν η πρώτη ήττα της σε 8 ματς!

Ημίχρονο (40λεπτο) με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 2-0, χάρη σε γκολ που σημείωσαν ο Αδάμ και ο Γκούμας

39ο λεπτό: Ο Κουτσιούδης δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή και να μετατρέψει σε γκολ την εξαιρετική μπαλιά του Γκούμα

38ο λεπτό: Η Ξάνθη βγήκε στην κόντρα μετά από λάθος μας στον χώρο της μεσαίας γραμμής, με τον Αγγελίδη να μπλοκάρει και πάλι το σουτ που επιχειρήθηκε!

35ο λεπτό: Ο Αγγελίδης μπλόκαρε το φάουλ που εκτέλεσαν από καλή θέση οι φιλοξενούμενοι!

34ο λεπτό: Δυνατό σουτ του Αδάμ, άουτ η μπάλα, δίπλα από το δοκάρι της Ξάνθης

31ο λεπτό: Πρώτη τελική για την Ξάνθη στο ματς, μπλόκαρε την μπάλα ο Αγγελίδης

29ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία με τον Αδάμ, η μπάλα πέρασε κόρνερ

19ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Γκούμας και 2-0. Εξαιρετική εκτέλεση με πλασέ έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στο αριστερό "Γ"

Σε παιχνίδι που γίνεται στο άλλο γήπεδο του Λώλα, η Κ17 χάνει με 1-2 από την αντίστοιχη της Ξάνθης, σε παιχνίδι που άρχισε στις 13:00!

11ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-0 με τον Αδάμ

9ο λεπτό: Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Ιγνατίου να πλασάρει και ο τερματοφύλακας να αποκρούει

14:02 Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Ξάνθη στη σέντρα

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Αγγελίδης, Παναγιωτίδης (Βασιλειάδης), Καστίδης, Δεληγιάννης (Λέκα), Κωττάς (Σκούρτης), Πασαχίδης, Παπαευαγγέλου, Γκούμας, Ιγνατίου (Μαυρής), Κουτσιούδης, Αδάμ (Γανόπουλος)