Τσάμπα ήττα...

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ στα πλαίσια του 7ου προκριματικού γύρου του Champions League από την ΜΤΚ Ουγγαρίας, στα Σκόπια...

Η ομάδα μας ήταν πολύ καλύτερη της ΜΤΚ μέχρι το 59ο λεπτό όταν και η Νάγκι άνοιξε το σκορ, κόντρα στη ροή του αγώνα. Νωρίτερα χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες για γκολ, με την Ζοκς να σώζει αρκετές φορές την εστία της, έχοντας και σύμμαχο το δοκάρι που τη γλίτωσε στο 47' όταν φάουλ της Παντελειάδου σταμάτησε σε αυτό.

Να σημειώσουμε ότι στο τελευταίο 10λεπτο παίζαμε με "10", λόγω αποβολής με 2η κίτρινη κάρτα της αρχηγού της ομάδας μας Παντελειάδου.

Μετά το σημερινό αποτέλεσμα ο Δικέφαλος τερμάτισε στη 2η θέση του ομίλου και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης παρά τη συγκομιδή των 6 βαθμών στα τρία παιχνίδια (τέρματα 9-2).

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Χαραλαμπίδου, Αρβανιτάκη, Δημητρίου, Βλασιάδου, Αδαμάκη, Χατζηγιαννίδου, Ντιμιτρίεβιτς, Παντελειάδου,  Μουρατίδου Ε. (85' Μουρατίδου Μ), Γκατζογιάννη (88' Ασημώνη) και Βαρδαλή (63' Μάρκου)

ΜΤΚ: Ζοκς, Σμούσερ, Πίνζι, Ντεμέτερ, Βάγκο, Μέρι, Γκαλ (31' Νάγκι), Ζαμπό, Ζαγκόρ, Παπ (92' Μπομπόκ) και Παντάρ (77' Πάλκοβικς)

.....................................................................................

Το ματς ξεκίνησε...

10ό λεπτό: Ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και ήδη έχει απειλήσει μια φορά στο 5' με την Παντελειάδου

13o λεπτό: Κίτρινη στην Βαρδαλή

15ο λεπτό: Η ΜΤΚ γίνεται για πρώτη φορά απειλητική με την Γκαλ, το σουτ της όμως πέρασε άουτ

19o λεπτό: Καλή προσπάθεια της Ντιμιτρίεβιτς, αλλά το τελικό σουτ της ήταν άστοχο

Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα και το 0-0 παραμένει

31ο λεπτό: 1η αλλαγή για την ΜΤΚ. Στη θέση της Γκαλ πέρασε η Νάγκι

32ο λεπτό: Νέο σουτ της Ντιμιτρίεβιτς περνάει άουτ

38ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στην Παντελειάδου.

42ο λεπτό: Πολύ κοντά στο 1-0 ο ΠΑΟΚ με την Ντιμιτρίεβιτς, που είναι η κύρια εκφραστής των επιθετικών προσπαθειών μας, αλλά η Ζοκς έσωσε την εστία της

44ο λεπτό: Η Ζοκς σταματάει αυτήν τη φορά την Αρβανιτάκη, πολύ πιο επιθετικές οι παίκτριες του ΠΑΟΚ στα πρώτα 45 λεπτά σε σχέση με αυτές της ΜΤΚ

47o λεπτό: Η Παντελειάδου εκτελεί φάουλ και η μπάλα βρίσκει το δοκάρι της Ζοκς... Η παίκτρια του ΠΑΟΚ επιχείρησε να σκοράρει στο ίδιο λεπτό και με τον ίδιο τρόπο που σκόραρε, εναντίον της Νάσε Τακσί στο πρώτο ματς του ομίλου, αλλά η μπαλα αυτήν τη φορά δεν της έκανε τα κέφια

59ο λεπτό: Η ΜΤΚ με την Νάγκι ανοίγει το σκορ... Κόντρα στη ροή του ματς, με τον ΠΑΟΚ να έχει τις ευκαιρίες οι Ουγγαρέζες ήταν αυτές που σκόραραν!

63ο λεπτό: Μάρκου αντί της Βαρδαλή, πρώτη αλλαγή και για τπν ΠΑΟΚ

68ο λεπτό: Σουτ της Ντιμιτρίεβιτς, διώχνει σε κόρνερ η Ζοκς

77ο λεπτό: Η Πάλκοβικς μπαίνει στη θέση της Παντάρ

80ό λεπτό: Με 10 συνεχίζει ο ΠΑΟΚ, καθώς η Παντελειάδου είδε κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα (2η) και αποβάλλεται! Δυσκολεύουν ακόμα περισσότρο τα πράματα γα τον Δικέφαλο

85ο λεπτό: 2η αλλαγή για τη ομάδα μας με την Μουρατίδου Μ. στη θέση της Μουρατίδου Ε.

87ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία χαμένη για την ΜΤΚ

88ο λεπτό: Κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ με την Ασημώνη στη θέση της  Γκατζογιάννη

91ο λεπτό: Η ΜΤΚ κλειδώνει τη νίκη χάρη σε γκολ της Βάγκο που κάνει το 2-0

92ο λεπτό: Μπομπόκ αντί της Παπ για την ΜΤΚ