Κρέσπο: Σκόραρε στην «πεντάρα» του ΑΠΟΕΛ και αποθεώθηκε (vid)

Από paok24.com: Το δεύτερο φετινό του τέρμα πέτυχε ο πρώην αμυντικός του ΠΑΟΚ.

Ο Χοσέ Άνχελ Κρέσπο πέτυχε το πρώτο του γκολ την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο για το πρωτάθλημα και δεύτερο συνολικά, καθώς άνοιξε τον... χορό των γκολ στη νίκη του ΑΠΟΕΛ επί της Δόξας Κατωκοπιάς με 5-0.

Ο Ισπανός κεντρικός αμυντικός και αρχηγός του ΑΠΟΕΛ «συνδέθηκε» με τα αντίπαλα δίχτυα και αποθεώθηκε από τον κόσμο των πρωτοπόρων του Κυπριακού πρωταθλήματος. Ο 36χρονος είναι ιδιαίτερα αγαπητός στην Κύπρο και χαίρει τρομερής στήριξης και αναγνώρισης από τους φίλους των «Πορτοκαλί», οι οποίοι μάλιστα του έχουν δώσει τα ψευδώνυμα «Υπουργός Άμυνας» και «Καθηγητής».

Στο 16ο λεπτό μέσα από την μεγάλη περιοχή με ιδανικό πλασέ έκανε το 1-0 με την ομάδα του να επικρατεί εν τέλει με 5-0 και να προελαύνει στον βαθμολογικό πίνακα.