Ήττα στο φινάλε για τον ΠΑΟΚ Β [εικόνες]

Από paokfc.gr: Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με πολλά γκολ, έντονα συναισθήματα, πάθος, ένταση, δύναμη κι έντονες εναλλαγές συναισθημάτων, η ΑΕΛ επικράτησε του ΠΑΟΚ Β με 3-2 στο Αλκαζάρ για την 17η αγωνιστική της Betsson Super League 2. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο για τη δεύτερη ομάδα του Δικεφάλου. Η ΑΕΛ με τον Όγκμποε πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, πετυχαίνοντας τον απόλυτο αιφνιδιασμό. Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν γρήγορα και ξεκίνησαν να ψάχνουν την ισοφάριση. Αυτή ήρθε στο 16′. Ο Χατζηστραβός δέχθηκε μαρκάρισμα από τον Σουλούκο μετά από εκτέλεση κόρνερ κι ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Μπράντονιτς ήταν εύστοχος κι έκανε το 1-1. Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι βρήκαν και πάλι δίχτυα. Ο Όγκμποε πήρε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ κι έκανε το 2-1, το οποίο όμως δεν κράτησε για πολύ. Στο 27′ ήρθε και πάλι ο Μπράντονιτς να βρει δίχτυα. Ο Χατζηστραβός έδωσε στον Πανίδη, αυτός με εξαιρετική πάσα έβγαλε τον Βόσνιο απέναντι στον Σουλούκο κι ο παίκτης του Δικεφάλου με άψογο τελείωμα έκανε το 2-2, που ήταν και το σκορ στο πρώτο μέρος, καθώς ο Σουλούκος στο 40′ νίκησε τον Μπράντονιτς σε τετ α τετ. Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους ο ΠΑΟΚ Β μπήκε καλύτερα και πίεσε κυρίως από αριστερά για το γκολ χωρίς επιτυχία. Όσο περνούσε ο χρόνος ο ρυθμός του αγώνα έπεφτε, αλλά τα τελευταία λεπτά έκρυβαν κι άλλες συγκινήσεις. Στο 84′ ο Σπυρίδης ανατράπηκε εντός περιοχής από τον Θωμαΐδη, αλλά ο Σουλούκος νίκησε τον Γκορντεζιάνι στο πέναλτι και κράτησε όρθια την ομάδα του. Τέσσερα λεπτά αργότερα το σκηνικό επαναλήφθηκε αλλά στην άλλη περιοχή. Η ΑΕΛ κέρδισε πέναλτι, ο Όγκμποε ήταν εύστοχος και χάρισε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του. Οι συνθέσεις των ομάδων: ΑΕΛ: Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου (59′ Καλουτσικίδης), Μαϊδανός, Κόλα, Γκοτζαμανίδης, Κ. Παπαγεωργίου (73′ Μιλτιάδης), Αντράντα (59′ Πλέγας), Θωμαΐδης, Νικολιάς (59′ Μαυρίας), Νίνο (55′ Πεντρόσο), Όγκμποε ΠΑΟΚ Β: Μπαλωμένος , Μορικέλι, Παναγιώτου , Τσοπούρογλου, Τσαούσης , Ουεντραόγκο, Νινούα (86′ Μελετίδης), Δαρέλας (72′ Σπυρίδης), Μπράντονιτς (86′ Σπυράκος), Χατζηστραβός (72′ Γκορντεζιάνι ), Πανίδης (66′ Σαλαμούρας) Δείτε τις εικόνες του αγώνα ΕΔΩ.
Πηγή: paokfc.gr