Μετάλλιο και πλούσιες εμπειρίες για τους νεαρούς Judoka του ΠΑΟΚ! (pics)

Από acpaok.gr: Άκρως ικανοποιητική ήταν η παρουσία των Judoka του ΠΑΟΚ, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών-Γυναικών, το οποίο διεξήχθη στην Πολίχνη.

Ο Δικέφαλος συμμετείχε με τέσσερις αθλητές, καταλαμβάνοντας ένα χάλκινο μετάλλιο και δύο πέμπτες θέσεις, ωστόσο οι τρεις αθλητές οι οποίοι αγωνίστηκαν ήταν έφηβοι, δηλαδή μία ηλικιακή κατηγορία κάτω, αποκομίζοντας πολύτιμες εμπειρίες από τον κόσμο των... μεγάλων.

Η προσπάθεια των Judoka του ΠΑΟΚ ήταν εξαιρετική, αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον, αλλά και για τους διεθνείς αγώνες της ηλικίας τους που ακολουθούν.

Η Ηλέκτρα Μητακίδου, η οποία αναδείχθηκε Πρωταθλήτρια Ελλάδος στις Νεανίδες πριν από περίπου ένα μηνά, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των +78kg Νέων γυναικών, πραγματοποιώντας δύο νίκες στους τέσσερις αγώνες τους οποίους έδωσε.

Ο Αλέξανδρος Κατσαρώνας, στην παρθενική συμμετοχή του σε μεγαλύτερη κατηγορία κιλών αυτή των -73kg, έφτασε μέχρι την πέμπτη θέση, καθώς «λύγισε» στην μάχη για το χάλκινο μετάλλιο.

Η Ζωή Γερομήτρου αγωνίστηκε στα -63kg Νέων γυναικών, καταλαμβάνοντας την πέμπτη θέση.

Ο Ανέστης Γεωργιάδης πάλεψε σκληρά στα -81kg Νέων ανδρών, συλλέγοντας πολύτιμες εμπειρίες.

Η σκληρή δουλειά στο τμήμα JUDO του ΠΑΟΚ συνεχίζεται αδιάκοπα ενόψει των επόμενων αγωνιστικών υποχρεώσεων.