Δομίνικος Προύντζος: Από τα τσικό του ΠΑΟΚ, ντεμπούτο εναντίον του!

Το ντεμπούτο του με την φανέλα του Αστέρα Τρίπολης στο πρωτάθλημα έκανε στο ματς κόντρα στον ΠΑΟΚ ο Δομίνικος Προύντζος. Και όχι μόνο αυτό, αλλά ο 19χρονος ποδοσφαιριστής μαγνήτισε τα βλέμματα πάνω του, όντας από τους πρωταγωνιστές του μεγάλου comeback των γηπεδούχων από το 0-2 στο 2-2 μέσα σε τρία μόλις λεπτά. Λίγοι είναι αυτοί που γνωρίζουν ότι ο Δομίνικος, ο οποίος είναι γεννημένος στις 19/8/2003, γαλουχήθηκε στις ακαδημίες του Δικεφάλου, στις οποίες εντάχθηκε τον Οκτώβριο του 2015. Οι άνθρωποι του Δικεφάλου εντόπισαν τον νεαρό σε αγώνες με την έως τότε ομάδα του, τον «ΑΟ Αθλο0παιδιών» στην Κω. Πρόβαρε τα ασπρόμαυρα για τρία περίπου χρόνια, ενώ στη συνέχεια ενσωματώθηκε στην Κ19 του Αστέρα Τρίπολης. Η επιβράβευση των κόπων του νεαρού αμυντικού μέσου ήρθε χθες, καθώς ο προπονητής του με τον δείκτη του σκορ στο 0-2, τον πέρασε στον αγωνιστικό χώρο, βοηθώντας τα μέγιστα την ομάδα του, ενώ λίγο έλειψε να χριστεί και σκόρερ στο 84ο λεπτό, όμως το πλασέ που επιχείρησε στην κίνηση πέρασε λίγο έξω απ’ το δεξί δοκάρι του Ζίβκοβιτς.