Συναγερμός και διακοπή για σχεδόν 1,5 ώρα

Από forzaonline.gr: Η Σαχτάρ Ντόνετσκ, στην οποία αγωνίζεται ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ ο Λούκας Τέιλορ, υποδέχτηκε χθες στο Λβιβ την Ολεξαντρίγια για το πρωτάθλημα Ουκρανίας. Στο 40΄ ήχησε συναγερμός και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια (φωτ.), όπου παρέμειναν για μία ώρα και 40 λεπτά.
Πηγή: forzaonline.gr

Με την επανέναρξη του αγώνα, με ασίστ του Τέιλορ, οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης (1-1).

Ο Βραζιλιάνος μπακ, ωστόσο, αποβλήθηκε στο 57΄ με δεύτερη κίτρινη κάρτα για ένα φάουλ, που έκανε στο κέντρο του γηπέδου. Στο 82΄ η Σαχτάρ προηγήθηκε στο σκορ, αλλά πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έκαναν το τελικό 2-2.

Μετά από οχτώ αγωνιστικές η Σαχτάρ έχει 20 βαθμούς, δύο λιγότερους από την πρωτοπόρο Ντνίπρο.