Ένας Κούτσιας δεν φέρνει την… πρόκριση! (vid)

Από paok24.com: Δεν στάθηκε αρκετό για την Εθνική Ελπίδων το γκολ του 18χρονου επιθετικού του ΠΑΟΚ!

Έτσι πως τα... κατάφερε στην Κύπρο, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 την περασμένη Δευτέρα, το έργο της Εθνικής Ελπίδων στην Πορτογαλία ήταν εκ των πραγμάτων πολύ δύσκολο, απέναντι σε μία ομάδα που μέχρι χθες είχε 8 νίκες και 1 ισοπαλία σε 9 αγώνες.

Τελικά, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ηττήθηκε με 2-1 και έχασε την ευκαιρία να τερματίσει στη 2η θέση που οδηγεί σε μπαράζ για την πρόκριση στο Euro u21, θέση που κατέλαβε η Ισλανδία μετά την άνετη εντός έδρας νίκη της εις βάρος της Κύπρου με 5-0!

Σε ένα παιχνίδι που οι Χρήστος Ταλιχμανίδης και Λευτέρης Λύρατζης πήραν φανέλα βασικού από τον Γιώργο Σίμο, οι Πορτογάλοι προηγήθηκαν στο 48΄ με τον Μπερνάρντο και πέτυχαν στο 56΄ το 2-0 με γκολ του Ράμος, με τον Γιώργο Κούτσια να έρχεται από τον πάγκο στο 85ο λεπτό και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώνει το τελικό 2-1 με ωραίο σουτ από το ύψος του πέναλτι, ύστερα από πάσα του Κίτσου!