Στο Ποσειδώνιο για τη νίκη!

Από acpaok.gr: Στο πρώτο παιχνίδι για τις θέσεις 5-6, ο ΠΑΟΚ Domus Ergo αντιμετώπισε το απόγευμα της Κυριακής 22 Μαΐου 2022 στο Κολυμβητήριο Αλίμου τον Υδραϊκό, από τον οποίο και γνώρισε την ήττα με 9-7.
Πηγή: acpaok.gr

Ο Δικέφαλος, στο ξεκίνημα, δεν βρήκε γρήγορα ρυθμό, με αποτέλεσμα να δώσε το δικαίωμα στον αντίπαλο να προηγηθεί με 2-1. Η συνέχεια βρήκε τους «ασπρόμαυρους» πίσω στο σκορ με 3-1, ωστόσο, αντέδρασαν, ισοφαρίζοντας σε 3-3 στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι «ασπρόμαυροι» επέτρεψαν στον αντίπαλο να προηγηθεί και πάλι, με το σκορ του τρίτου οκταλέπτου να είναι διαμορφωμένο σε 6-4. Στο τέταρτο οκτάλεπτο, ο Δικέφαλος, αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ με 9-5, με ένα σερί 2-0, μείωσε σε 9-7, σκορ με το οποίο και ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση.

Πλέον, παίκτες και τεχνικό τιμ επιστρέφουν στη Θεσσαλονίκη για το Game 2, το οποίο είναι προγραμματισμένο για την Τρίτη 24 Μαΐου, όπου και θα δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό, ώστε να πάρουν τη νίκη και να ισοφαρίσουν στις νίκες.

Υδραϊκός - ΠΑΟΚ Domus Ergo: 9-7