Το χάρηκαν με την ψυχή τους! (vid)

Από paok24.com:Στο 8ο λεπτό του αγώνα στο Parken, η Κοπεγχάγη βρέθηκε με 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του τερματοφύλακά της.

Παρόλα αυτά, οι Δανοί δεν τα παράτησαν ακόμα και όταν βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 και λίγο έλειψε να ισοφαρίσουν στα τελευταία λεπτά, εκμεταλλευόμενοι και το γεγονός πως ο ΠΑΟΚ δεν "καθάρισε" το παιχνίδι.

Χθες, εκ νέου στο 8ο λεπτό, η Κοπεγχάγη βρέθηκε πίσω στο σκορ σε μία Τούμπα που "έβραζε", αλλά και πάλι οι παίκτες του Θόρουπ έβγαλαν αντίδραση. Αυτή τη φορά όμως, το φινάλε ήταν ιδανικό για τους Δανούς, μιας και ο Δικέφαλος σπατάλησε σωρεία τεράστιων ευκαιριών να μπει ξανά στο παιχνίδι, μετά το γκολ του Μπίελ.

Κάπως έτσι, ήταν λογικό να υπάρξουν έξαλλοι πανηγυρισμοί, μπροστά από τη θύρα 8 από την οποία παρακολούθησαν την αναμέτρηση οι οπαδοί της Κοπεγχάγης...