Νίκησε στα Τρίκαλα ο ΠΑΟΚ Β

Από thessports.gr: Με σκόρερ τους Μπράντονιτς και Γκορντεζιάνι ο ΠΑΟΚ Β επικράτησε με 0-2 των Τρικάλων, σε φιλική αναμέτρηση που έλαβε χώρα στην τοπική πόλη.
Πηγή: thessports.gr

Ο Βόσνιος εξτρέμ στο 22′ έλαβε εξαιρετική κάθετη μπαλιά και δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ, ενώ τα τέρματα για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία έγιναν δύο, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκορντεζιάνι, με την συμπλήρωση 45 λεπτών.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι με τον Δικέφαλο να παίρνει τη φιλική νίκη, στο πλαίσιο της προετοιμασίας του για την παρθενική του συμμετοχή στη SuperLeague 2.

Ο Πάμπλο Γκαρσία στο πρώτο ημίχρονο παρέταξε τους: Μπουργάνη, Παναγιώτου, Μανωλιούδη, Τάχατο, Γιαξή, Τσαούσης Τζίμα, Γκορτετζιάνι, Σαλαμούρα, Μπράντονιτς και Μελετίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ουρουγουανός τεχνικός προχώρησε σε αλλαγές έχοντας την ευκαιρία να δοκιμάσει και κάποιους ποδοσφαιριστές, χρησιμοποιώντας τους: Πανίδη, Τσοπούρογλου, Καλουτσικίδη, Κόλινς, Ουεντραόγκο, Μεσελαμί και Γαϊτανίδη.