Ολοταχώς για το πρωτάθλημα οι έφηβοι χειροσφαίρισης

Απο acpaok.gr: Με νίκη επί της ΧΑΝΘ με 35-31, οι έφηβοι χειροσφαίρισης του ΠΑΟΚ βρίσκονται μία «ανάσα» μακριά από το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΣΧΘ.

Οι μικροί «μάγκες» αν και ήταν πίσω στο σκορ στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, έδειξαν χαρακτήρα, και έφεραν «τούμπα» το παιχνίδι, με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει με τον Δικέφαλο προηγούμενο στο σκορ με 15-13.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Δημήτρη Περβανά καταφέραν να ελέγξουν τον ρυθμό του παιχνιδιού και να επιβάλλουν τον ρυθμό τους, κάνοντας παράλληλα εξαιρετική διαχείριση του προβαδίσματος που είχαν χτίσει. Με τον Τζωρτζίνη να είναι η νούμερο ένα πηγή επιθετικού κινδύνου, πετυχαίνοντας 14 τέρματα, ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 35-31 και πλέον βρίσκεται πολύ κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Ο δεύτερος αγώνας θα διεξαχθεί την Τετάρτη (14 Ιουλίου) στο γήπεδο της ΧΑΝΘ (17:30)

Τα πεντάλεπτα: 2-5, 4-7, 7-8, 8-9, 11-10, 15-13 (ημχ), 18-16, 21-18, 26-19, 27-23, 31-28, 35-31

ΠΑΟΚ (Περβανάς): Κυριακίδης 6, Τζωρτζίνης 14, Παπαγιώτας 1, Χρ. Χατζηλίας 4, Βελισσαρίου, Γιορανίδης 1, Λαμπούδης, Φρειδερίκος 2, Μαρίνος 1, Κατσαπαντέρας, Μαυρουλοσηφάκης, Καρασαββαΐδης 4, Ν. Χατζηλίας 2, Χατζίδης, Παπάζογλου.