Ήττα στη Νέα Σμύρνη και ... Αναστασιάδης τέλος! (2004)

Από aspromavresistories.blogspot.com: Σαν σήμερα στις 26/9/2004, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Πανιώνιο, σε παιχνίδι της αγωνιστικής του πρωταθλήματος της περιόδου 2004-2005...
Πηγή: aspromavresistories.blogspot.com

Ο Δικέφαλος με τον Άγγελο Αναστασιάδη στον πάγκο του, μπροστά σε περίπου 3.000 θεατές (2.335 τα εισιτήρια), γνώρισε την ήττα με 2-0, δεχόμενος και τα δύο τέρματα στην επανάληψη από τον Μπρέσκα.

Το πρώτο στο 53ο λεπτό και το δεύτερο στο 67ο, με τον ΠΑΟΚ να προβληματίζει στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος, όπως προβλημάτισε νωρίτερα με την αποτυχία στα παιχνίδια της Ευρώπης!

Τη νύφη την πλήρωσε -όπως συμβαίνει σε ανάλογες περιπτώσεις- ο τεχνικός του ΠΑΟΚ, καθώς τις μέρες που ακολούθησαν αντικαταστάθηκε από τον Αυστριακό Ρολφ Φρίνγκερ!

Σε εκείνο το παιχνίδι της Νέας Σμύρνης, σφύριξε για πρώτη φορά στην καριέρα του ο ... Κάκος, ένας διαιτητής που πολλές φορές έπαιξε με τα νεύρα μας στα χρόνια που ακολούθησαν!

Πανιώνιος: Ντρόμπνι, Γιαννόπουλος, Σπυρόπουλος, Βίτσεκ, Μάκος (69' Ντομορό), Τζιόλης, Ζίμονιτς, Παρόντι, Ντοντ, Μπέρσκα (82' Λαγωνικάκης), Μέζαρος (74' Μάντζιος)

ΠΑΟΚ: Ατματσίδης, Ανδράλας, Χασιώτης, Ουντέζε (64' Κουτσόπουλος), Βόκολος, Φουτσίνι, Θεοδωρίδης (70' Λιάσος Λουκά), Βαγγελής (57' Χάγκαν), Κούτσης, Σαλπιγγίδης, Γιασεμάκης

* Τη σεζόν 2004-2005, ο ΠΑΟΚ τερμάτισε στην 5η θέση, συγκεντρώνοντας σε 30 ματς, 46 βαθμούς, με 13 νίκες - 7 ισοπαλίες - 10 ήττες. Τέρματα 43-39

* Η χρονιά ξεκίνησε με τον Άγγελο Αναστασιάδη στον πάγκο μας (2 παιχνίδια, 1 νίκη - 1 ήττα), ακολούθησε ο ... Ρολφ Φρίνγκερ (16 ματς, 6 νίκες - 4 ισοπαλίες - 6 ήττες) και ολοκληρώθηκε με τον Νίκο Καραγεωργίου (12 ματς, 6 νίκες - 3 ισοπαλίες - 3 ήττες)