Θετικά τα πρώτα δείγματα!

Από acpaok.gr: Tον πρώτο φιλικό της αγώνα έδωσε η ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ στο κλειστό της Μίκρας το απόγευμα του Σαββάτου 22 Αυγούστου 2020, υποδεχόμενητην ομάδα της Bianco Monte Δράμας '86.
Πηγή: acpaok.gr

Έχοντας μπει πλέον στο δεύτερο στάδιο της προετοιμασίας, οι «μάγκες με τα ασπρόμαυρα» έδωσαν το πρώτο τέστ, προσπαθώντας να βρούνε τα πατήματά τους στο γήπεδο, μετά τη μεγάλη αγωνιστική απραξία, συνέπεια της μεγάλης πανδημίας του COVID.

Οι παίκτες του Πάνου Γούσιου έδειξαν πολύ θετικά στοιχεία στην πρώτη τους αγωνιστική εμφάνιση, παίρνοντας από τα πρώτα κιόλας λεπτά της αναμέτρησης το προβάδισμα, με το ημίχρονο να τους βρίσκει μπροστά στο σκορ με 16-10.

Ίδια ήταν η εικόνα των «ασπρόμαυρων» και στο δεύτερο ημίχρονο, με την αναμέτρηση να ολοκληρώνεται με 31-20 τελικό σκορ.

Χρόνος συμμετοχής δόθηκε σε όλους τους αθλητές, με στόχο να «δέσει» η νέα ομάδα, καθώς και να εντοπιστούν τα σημεία, στα οποία θα πρέπει να δοθεί η ανάλογη προσοχή στη συνέχεια της προετοιμασίας.

ΠΑΟΚ - Bianco Monte Δράμα 86: 31-20