To διπλό που υπέγραψαν οι… Αλέξανδροι

Από inpaok.com:Ήταν 21 Οκτωβρίου του 2018 όταν ο ΠΑΟΚ αντιμετώπιζε τον Άρη μετά από αρκετά χρόνια, αφού οι «κιτρινόμαυροι» έκαναν... τουρνέ στις χαμηλές κατηγορίες του επαγγελματικού ποδόσφαιρου.
Πηγή: inpaok.com

Οι «ασπρόμαυροι» είχαν επικρατήσει με 1-2 χάρη σε δύο τέρματα του Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς, ενώ ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης είχε αποκρούσει πέναλτι.

Ο Ματέο Γκαρσία άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με διαγώνιο σουτ. Στο 36′ όμως, ήρθε η ισοφάριση από την άσπρη βούλα. Ο Τζανακάκης έκανε πέναλτι σε γύρισμα του Βιεϊρίνια από τα αριστερά, ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα και ο Πρίγιοβιτς ισοφάρισε.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τον Ιταλό διαιτητή του αγώνα, Ντόβερι να δίνει αυστηρό πέναλτι υπέρ του Άρη. Γιουνές ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά νικήθηκε από τον Πασχαλάκη που απέκρουσε με το πόδι!

Στο 84΄ ο ΠΑΟΚ έκανε την ανατροπή, αφού Ουάρντα και Ελ Καντουρί συνεργάστηκαν άψογα, η μπάλα έφτασε στον Πρίγιοβιτς που με προβολή έκανε το 1-2 και έδωσε τη νίκη στον ΠΑΟΚ.