To X-άρηκε από τον πάγκο ο Εσίτι

Από inpaok.com:Από τον πάγκο παρακολούθησε την φιλική αναμέτρηση της Νιγηρία με την Βραζιλία ο Άντερσον Εσίτι, αφού δεν βρέθηκε στα πλάνα του ομοσπονδιακού προπονητή των Αφρικανών.
Πηγή: inpaok.com

Ο θηριώδης χαφ του ΠΑΟΚ, είδε από τον πάγκο του συμπαίκτες του να παίρνουν την ισοπαλία (1-1), απέναντι στη Βραζιλία των Νεϊμάρ, Κουτίνιο και Γκαμπριέλ Ζεσούς.

Οι Νιγηριανοί, μάλιστα, προηγήθηκαν στην αναμέτρηση με τον Αρίμπο στο 35′ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Βραζιλίας, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται, με τους Αφρικανούς να έχουν το προβάδισμα.

Η απάντηση της Βραζιλίας ήρθε με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, αφού ο Κασεμίρο με κοντινή προβολή ισοφάρισε για την «Σελεσάο» σε 1-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.