"Πέταξε" βαθμούς στο Περιστέρι!

Για την 15η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1, εκτός έδρας με τον Ατρόμητο ...

Ο Λουτσέσκου παρέταξε στο αρχικό σχήμα τον Κοτάρσκι κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους Ράφα Σοάρες, Κουλιεράκη, Ίνγκασον, Βιεϊρινια, αμυντικά χαφ τους Ντόουγκλας, Σβαμπ, μπροστά τους τους Α. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλια, Νάρεϊ και στην κορυφή της επίθεσης τον Ολιβέιρα.

Ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλός στο πρώτο μισό της αναμέτρησης, είχε την κατοχή της μπάλας, έλεγξε απόλυτα τον ρυθμό και έβγαλε φάσεις για να σκοράρει περισσότερες από μία φορά!

Στο 16ο λεπτό, ο Χατζηισαΐας κόντραρε την τελευταία στιγμή το πλασέ του Κωνσταντέλια και εννιά λεπτά αργότερα έγινε το 0-1, με σκόρερ τον Ολιβέιρα, μετά από εκπληκτική μπαλιά του Κωνσταντέλια! Αρχικά ο βοηθός υπέδειξε οφ σάιντ (σίγουρα ήταν δύσκολη η φάση), όμως το VAR έδωσε τη λύση.

Στο 32ο λεπτό, ο Κωνσταντέλιας βρήκε τον Νάρεϊ, το σουτ του όμως πέρασε δίπλα από το δοκάρι, άουτ και δύο λεπτά αργότερα ο Κωνσταντέλιας και πάλι βρήκε τον Ράφα Σοάρες, το σουτ όμως του τελευταίου σταμάτησε στο δοκάρι του Γιαννιώτη.

Οι γηπεδούχοι ξεμύτισαν από το καβούκι τους στο τελευταίο πεντάλεπτο του ημιχρόνου, χωρίς πάντως να απειλήσουν σοβαρά τον Κοτάρσκι!

Στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα άλλαξε! Οι γηπεδούχοι πήραν μέτρα στο γήπεδο, ο ΠΑΟΚ οπισθοχώρησε ΑΝΑΙΤΙΑ, και αφού στο 52ο λεπτό, ο Ροτάριου από καλή θέση σούταρε άουτ μετά από λάθος εκτίμηση της φάσης από τον Κουλιεράκη, στο 71ο λεπτό ο Κουέν με κεφαλιά ισοφάρισε. Το γκολ μέτρησε με τη βοήθεια του VAR, αν και αρχικά ακυρώθηκε σαν οφ σάιντ!

Στα λεπτά που ακολούθησαν ο ΠΑΟΚ αναζήτησε ένα δεύτερο γκολ, χωρίς να τα καταφέρει και κάπως έτσι πετάχτηκαν στα σκουπίδια δύο ακόμη βαθμοί!

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Στρούγγης, Χατζηισαΐας, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Οικονομίδης (65' Κουέν), Φριτζόνσον, Ροτάριου (85' Τζοβάρας), Κιάρντανσον (65' Τζαβίδας),  Ρομπάιγ (65' Κλωναρίδης).

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ράφα Σοάρες, Κουλιεράκης, Ίνγκασον, Βιεϊρινια (76' Λύρατζης), Ντόουγκλας, Σβαμπ (85' Ντάντας), Α. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Νάρεϊ (85' Μουργκ), Ολιβέιρα (76΄Μπράντον).

......................................

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

85ο λεπτό: Μουργκ στη θέση του Νάρεϊ, Ντάντας στη θέση του Σβαμπ και Τζοβάρας στη θέση του Ροτάριου

82ο λεπτό: Κίτρινη σε Χατζηισαΐα και Μπράντον

80ό λεπτό: Κίτρινη στον Γιαννιώτη για καθυστέρηση

76ο λεπτό: Λύρατζης στη θέση του Βιεϊρίνια, Μπράντον αντί του Ολιβέιρα

71ο λεπτό: Ο Κουέν με κεφαλιά ισοφαρίζει. Το γκολ μέτρησε με τη βοήθεια του VAR, αν και αρχικά ακυρώθηκε σαν οφ σάιντ!

65ο λεπτό: Τριπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους! Κουέν στη θέση του Οικονομίδη, Τζαβίδας στη θέση του Κιάρτανσον και Κλωναρίδης αντί του Ρομπάϊγ.

61ο λεπτό: Κακό τελείωμα ο Νάρεϊ

60ό λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Ολιβέιρα (χαμένο τετ α τετ) που υποδείχτηκε όμως οφ σάιντ

56ο λεπτό: Κίτρινη στον Φριτζόνσον

54ο λεπτό: Κίτρινη στον Κουλιεράκη για φάουλ στον Οικονομίδη

52ο λεπτό: Ο Ροτάριου από καλή θέση σούταρε άουτ! Λάθος εκτίμηση της φάσης από τον Κουλιεράκη

50ό λεπτό: Κίτρινη στον Οικονομίδη για μαρκάρισμα στον Σβαμπ

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές οι ομάδες

45'+1': Σουτ του Φριτζόνσον, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

41ο λεπτό: Μακρινό σουτ του Έρλινγκμαρκ, άουτ η μπάλα

38ο λεπτό: Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Σουτ του εξαιρετικού ως τώρα Κωνσταντέλια, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης!

34ο λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, με τον Ράφα Σοάρες, μετά από μπαλιά του Κωνσταντέλια

32ο λεπτό: Ο Κωνσταντέλιας βρήκε τον Νάρεϊ, το σουτ του όμως πέρασε δίπλα από το δοκάρι, άουτ

30ό λεπτό: Σουτ του Σβαμπ με το αριστερό, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ

25ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ολιβέιρα, μετά από εκπληκτική μπαλιά του Κωνσταντέλια! Αρχικά ο βοηθός υπέδειξε οφ σάιντ (σίγουρα ήταν δύσκολη η φάση), όμως το VAR έδωσε τη λύση

16ο λεπτό: Ο Χατζηισαΐας κόντραρε την τελευταία στιγμή το πλασέ του Κωνσταντέλια

15ο λεπτό: Γύρισμα του Νάρεϊ, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης

10ο λεπτό: Ο Ατρόμητος απείλησε με τον Κιάρτανσον, ο οποίος απέφυγε στα πλάγια τον Κοτάρσκι με την μπάλα να περνάει άουτ

8ο λεπτό: Καλό σουτ του Ντόουγκλας, άουτ η μπάλα

6ο λεπτό: Ο Σβαμπ κόντραρε το σουτ του Ρομπάιγ

2ο λεπτό: Σουτ του Ολιβέιρα άουτ

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ατρόμητο στη σέντρα ...

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Στρούγγης, Χατζηισαΐας, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Οικονομίδης (65' Κουέν), Φριτζόνσον, Ροτάριου (85' Τζοβάρας), Κιάρντανσον (65' Τζαβίδας),  Ρομπάιγ (65' Κλωναρίδης). Αναπληρωματικοί: Μάριτς, Πομόνης, Αθανασίου, Μουντές, Κουέν, Κλωναρίδης, Τζοβάρας, Τζαβίδας, Κοτσόπουλος.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ράφα Σοάρες, Κουλιεράκης, Ίνγκασον, Βιεϊρινια (76' Λύρατζης), Ντόουγκλας, Σβαμπ (85' Ντάντας), Α. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Νάρεϊ (85' Μουργκ), Ολιβέιρα (76΄Μπράντον). Αναπληρωματικοί: Ζ.Ζίβκοβιτς, Κάργας, Νάσμπεργκ, Λύρατζης, Ντάντας, Μπίσεσβαρ, Ρικάρντο, Μουργκ, Μπράντον

................................

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ

Εκτός αποστολής -λόγω ίωσης- έμεινε ο Σάστρε!

Υπενθυμίζουμε ότι ο διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Κουτσιαύτης, βοηθοί του θα είναι ο Μεϊντάνας και ο Καραγκιζόπουλος, 4ος ο Καραντώνης, στο VAR o Μανούχος, στο AVAR ο Σαμοΐλης και παρατηρητής ορίστηκε ο ... Κουκουλάκης.

19:20 Ξεκίνησε ζέσταμα ο Ατρόμητος, λίγα λεπτά αργότερα βγήκε και ο ΠΑΟΚ