Μη σταματάς Δικέφαλε!

Για την 14η αγωνιστική της Super Leage, ο ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας τον Παναιτωλικό με 0-2...

Ο Λουτσέσκου παρέταξε στο αρχικό σχήμα τον Κοτάρσκι κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους Ράφα Σοάρες, Ίνγκασον, Κουλιεράκη, Σάστρε, αμυντικά χαφ τους Ντόουγκλας, Σβαμπ, μπροστά τους τους Νάρεϊ, Κωνσταντέλια, Ελ Καντουρί και στην κορυφή της επίθεσης τον Ολιβέιρα.

Στο 16ο λεπτό, με τη βοήθεια του VAR ακυρώθηκε σαν οφ σάιντ το γκολ που σημείωσε ο Νάρεϊ, μετά από εξαιρετική μπαλιά του Ολιβέιρα και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ζίβκοβιτς πέρασε στη θέση του τραυματία Ελ Καντουρί.

Ο ΠΑΟΚ ανέβασε την απόδοσή του μετά το 30', όταν και έβγαλε φάσεις για να ανοίξει το σκορ. Στο 35ο λεπτό ο Ανέστης σταμάτησε το γυριστό σουτ του Ολιβέιρα και στη συνέχεια ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού σταμάτησε και τον Κωνσταντέλια.

Στο διάστημα 40'-41' ο Ανέστης είπε και πάλι όχι στα πλασέ των Νάρεϊ και Ζίβκοβιτς για να έρθει στο  45'+5' ο Ολιβέιρα με κεφαλιά μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Νάρεϊ να ανοίξει το σκορ!

Η καλύτερη στιγμή των γηπεδούχων στο ματς, καταγράφηκε στο 57', όταν ο Κοτάρσκι απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Μάρτενσον και στη συνέχεια της φάσης ο Καρέλης σε άδεια εστία αστόχησε!

Στο 86' ο Ντόουγκλας με πλασέ, μετά από συνδυασμό του με τον Ζίβκοβιτς, κλείδωσε το διπλό, με τον ΠΑΟΚ να επιβεβαιώνει την καλή αγωνιστική κατάστασή του, όπως άλλωστε ήταν και πριν τη διακοπή λόγω του Μουντιάλ.

Οι συνθήκες στο Αγρίνιο ήταν για μια ακόμη φορά εχθρικές, καθώς οι γηπεδούχοι (παίκτες, προπονητές, παράγοντες, οπαδοί), διαμαρτύρονταν συνεχώς στον Σιδηρόπουλο, ηλεκτρίζοντας την ατμόσφαιρα!

Παναιτωλικός:  Ανέστης, Χουχούμης, Μλάντεν, Λάρσον, Λιάβας, Μάτερσον (65' Σενγκέλια), Φλόρες, Ντιας (82' Ξενιτίδης), Ντάγκο, Κολοβός, Καρέλης (82' Πέδρο).

ΠΑΟΚ: Kοτάρσκι, Ράφα Σοάρες (88' Βιεϊρίνια), Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Σάστρε, Ντόουγκλας, Σβαμπ (88' Ντάντας), Ελ Καντουρί (20' Α. Ζίβκοβιτς), Κωνσταντέλιας, Νάρεϊ, Ολιβέιρα (88' Μπράντον).

..............................

Θυμηθείτε την εξέλιξη τςη αναμέτρησης

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

88ο λεπτό: Τριπλή αλλαγή γα τον ΠΑΟΚ. Μπήκαν Μπράντον, Βιεϊρίνια, Ντάντας στις θέσεις των Ολιβέιρα, Σοάρες, Σβαμπ

86ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ντόουγκλας με πλασέ, μετά από συνδυασμό του με τον Ζίβκοβιτς

84ο λεπτό: Ο Κοτάρσκι σε κόρνερ το σουτ του Κολοβού

Στο ίδιο λεπτό κίτρινη στον Σβαμπ για διαμαρτυρία

82ο λεπτό: Μπήκαν οι Πέεδρο, Ξενιτίδης και βγήκαν οι Καρέλης, Ντίας

77ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε πολύ καλή θέση για απευθείας εκτέλεση. Το εκτέλεσε ο Αντρίγια στα σώματα και στη συνέχεια της φάσης ο Ανέστης μπλόκαρε

75ο λεπτό: Ο Κοτάρσκι απέκρουσε την προβολή του Καρέλη, ως μη γενόμενη η φάση καθώς υπήρχε οφ σάιντ

74ο λεπτό: Κίτρινη στον Κωνσταντέλια για κράτημα

72ο λεπτό: Σουτ του Νάρεϊ από πλάγια θέση, άουτ η μπάλα

69ο λεπτό: Κίτρινη στον βοηθό του Αναστασίου για διαμαρτυρία! Σε κάθε φάση διαμαρτύρονται

66ο λεπτό: Σουτ του Κολοβού άουτ

65ο λεπτό: Σενγκέλια στη θέση του Μάτερσον

63ο λεπτό: Στην κόντρα ο ΠΑΟΚ, κακή η επιλογή του Ζίβκοβιτς που σπατάλησε μια καλή ευκαιρία

61ο λεπτό: Κίτρινη στον Ράφα Σοάρες για κράτημα

59ο λεπτό: Ο Ανέστης σταμάτησε αυτή τη φορά το σουτ του Κωνσταντέλια

57ο λεπτό: Ο Κοτάρσκι απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Μάρτενσον και στη συνέχεια της φάσης ο Καρέλης σε άδεια εστία αστόχησε!

50ό λεπτό: Κίτρινη στον Φλόρες για διαμαρτυρία, νωρίτερα σουτ του Ολιβέιρα άουτ

47ο λεπτό: Ο Ανέστης μπλόκαρε την προβολή του Ολιβέιρα

Ημίχρονο στο Αγρίνιο, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 0-1

45'+7': Κίτρινη σε Ντόουγκλας και Κολοβό

45'+5': ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ολιβέιρα με κεφαλιά μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Νάρεϊ

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

43ο λεπτό: Κεφαλιά του Ολιβέιρα άουτ

41ο λεπτό: Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Ανέστη να μπλοκάρει το πλασέ του Ζίβκοβιτς

40ό λεπτό: Ο Ανέστης σε κόρνερ το πλασέ του Νάρεϊ

35ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Ανέστη να σταματάει το γυριστό σουτ του Ολιβέιρα και στη συνέχεια ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού σταμάτησε και τον Κωνσταντέλια

29ο λεπτό: Τα σουτ των Σβαμπ και Ντόουγκλας, κόντραραν στα σώματα

20ό λεπτό: Ζίβκοβιτς στη θέση του Ελ Καντουρί

16ο λεπτό: Με τη βοήθεια του VAR ακυρώθηκε σαν οφ σάιντ το γκολ που σημείωσε ο Νάρεϊ, μετά από εξαιρετκή μπαλιά του Ολιβέιρα

2ο λεπτό: Σουτ του Κωνσταντέλια, βρήκε τον Ελ Καντουρί στην πλάτη

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Παναιτωλικό στη σέντρα

Παναιτωλικός:  Ανέστης, Χουχούμης, Μλάντεν, Λάρσον, Λιάβας, Μάτερσον (65' Σενγκέλια), Φλόρες, Ντιας (82' Ξενιτίδης), Ντάγκο, Κολοβός, Καρέλης (82' Πέδρο). Αναπληρωματικοί: Στεργιάκης, Ζοάο Πέδρο, Ξενιτίδης, Σενγκέλια, Λαζαρίδης, Τσιγγάρας, Μαλής, Αναστασόπουλος, Νικολάου.

ΠΑΟΚ: Kοτάρσκι, Ράφα Σοάρες (88' Βιεϊρίνια), Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Σάστρε, Ντόουγκλας, Σβαμπ (88' Ντάντας), Ελ Καντουρί (20' Α. Ζίβκοβιτς), Κωνσταντέλιας, Νάρεϊ, Ολιβέιρα (88' Μπράντον). Αναπληρωματικοί: Ζ. Ζίβκοβιτς, Κάργας, Νάσμπεργκ, Βοεϊρίνια, Μουργκ, Ντάντας, Μπίσεσβαρ, Α. Ζίβκοβιτς, Μπράντον