Ντόρτι για την ΠΑΟΚΑΡΑ στα Γιάννινα!

Για την 14η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ συνέτριψε εκτός έδρας τον ΠΑΣ Γιάννινα με 0-4...

Ο Λουτσέσκου παρέταξε στο αρχικό σχήμα τον Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους Λύρατζη, Μιχάι, Κρέσπο, Σίντκλεϊ, αμυντικά χαφ τους Τσιγγάρα, Κούρτιτς, μπροστά τους οι Ντόουγκλας, Μουργκ, Ζίβκοβιτς και στην κορυφή της επίθεσης ο Άκπομ.

Μετά από ένα ανούσιο πρώτο 30λεπτο στο οποίο έλειψαν οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, το σκορ άνοιξε στο 31ο λεπτό ο Κούρτιτς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, το οποίο υπέδειξε σωστά ο Φωτιάς, καθώς η μπάλα μετά από κεφαλιά του Άκπομ βρήκε σε χέρι αμυντικού.

Στα λεπτά που ακολούθησαν ως το τέλος του ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ έδωσε γήπεδο στον ΠΑΣ και στο 44' χάθηκε σημαντική ευκαιρία για τους Γιαννιώτες (η μοναδική σε όλο το ματς!), με τον Σνάιντερ να σουτάρει από κοντά άουτ!

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ έφτασε στο 0-2 στο 63', όταν ο ο Κούρτιτς με δυνατό, συρτό, τεχνικό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή νίκησε τον Λοντίγκιν.

Πέντε λεπτά αργότερα, έγινε το 0-3 από τον Ντόουγκλας με διαγώνιο σουτ, με την ομάδα να έχει εξαιρετική ανάπτυξη σε αντίθεση με ότι μας έδειξε στα περισσότερα φετινά ματς!

Στο 89ο λεπτό, ο Άκπομ με τη βοήθεια και του δοκαριού μετά από μπαλιά του Μπίσεσβαρ.

Ο ΠΑΟΚ βρήκε τα πατήματά του σήμερα στα Γιάννινα, πραγματοποίησε μια από τις καλύτερες (αν όχι την καλύτερη!) φετινές του εμφανίσεις και δημιούργησε ελπίδες για μια καλύτερη συνέχεια!

ΠΑΣ Γιάννινα: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν, Λιάσος (71' Λώλης), Ντομίνγκες, Γκαρντάφσκι (71' Σιόντης), Σνάιντερ (83' Τριάδης Π.), Μορέιρα (59' Μίνα), Μιλιντσεάνου (71' Μπρένερ).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Λύρατζης, Μιχάι, Κρέσπο (65' Ίνγκασον), Σίντκλεϊ, Τσιγγάρας, Κούρτιτς (74' Σβαμπ), Ντόουγκλας, Μουργκ (59' Μπίσεσβαρ), Ζίβκοβιτς, Άκπομ.

.......................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης...

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

89ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Άκπομ μετά από εξαιρετική ασίστ του Μπίσεσβαρ!

83ο λεπτό: Κίτρινη στον Εραμούσπε

80ό λεπτό: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, δεν έγινε γκολ λόγω αλτρουισμού του Ντόουγκλας!

74ο λεπτό: Σβαμπ στη θέση του Κούρτιτς

72ο λεπτό: Κίτρινη στον Λώλη για θέατρο!

71ο λεπτό: Γκαρντάβσκι, Μιλιντσεάνου και Λιάσος βγήκαν και μπήκαν οι Σιόντης, Μπρένερ και Λώλης.

68ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-3 ο Ντόουγκλας με διαγώνιο σουτ!

65ο λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή ο Κρέσπο, στη θέση του ο Ίνγκασον!

63ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κούρτιτς με δυνατό, συρτό, τεχνικό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή

59ο λεπτό: Μπίσεσβαρ στη θέση του Μουργκ και Μίνα στη θέση του Μορέιρα

59ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Μουργκ

53ο λεπτό: Σουτ του Ντόουγκλας από πλάγια θέση, άουτ

Ξεκίνησε η επανάληψη χωρίς αλλαγές οι ομάδες

Ημίχρονο μέσα σε ... αποδοκιμασίες

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

44ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Σνάιντερ να σουτάρει από κοντά άουτ!

35ο λεπτό: Ο Σίντκλεϊ κόντραρε σωτήρια το σουτ του Σνάιντερ

31ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-1 ο Κούρτιτς με εύστοχο πέναλτι

23ο λεπτό: Σουτ του Ζίβκοβιτς άουτ, με το σταγονόμετρο οι τελικές ως τώρα

11ο λεπτό: Ο Λοντίγκιν σταμάτησε το σουτ του Άκπομ, μετά από μπαλιά του Ντόουγκλας

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΣ στη σέντρα

ΠΑΣ Γιάννινα: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν, Λιάσος, Ντομίνγκες, Γκαρντάφσκι (71' Σιόντης), Σνάιντερ (83' Τριάδης Π.), Μορέιρα (59' Μίνα), Μιλιντσεάνου (71' Μπρένερ). Αναπληρωματικοί: Σουλής, Παντελάκης, Σιόντης, Τριάδης Α., Τριάδης Π., Μπρένερ, Λώλης (71' Λώλης), Ρίζος, Μίνα

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Λύρατζης, Μιχάι, Κρέσπο (65' Ίνγκασον), Σίντκλεϊ, Τσιγγάρας, Κούρτιτς (74' Σβαμπ), Ντόουγκλας, Μουργκ (59' Μπίσεσβαρ), Ζίβκοβιτς, Άκπομ. Αναπληρωματικοί: Ζίβκοβιτς, Βαρέλα, Ίνγκασον, Τσαούσης, Εσίτι, Σβαμπ, Κωνσταντέλιας, Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι.

.............................................

16:00 Σε καλή κατάσταση δείχνει ο αγωνιστικός χώρος