Ήττα με το μυαλό στον τελικό!

Για την 9η αγωνιστική των play offs της Super League, o ΠΑΟΚ έχασε εκτός έδρας με 1-0 από τον Ολυμπιακό ...

O ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στοι ματς και μόλις στο 4ο λεπτό χάθηκε τεράστια ευκαιρία με τον Κρμέντσικ να μην μπορεί να νικήσει τον Σα στο τετ α τετ, ενώ στη συνέχεια της φάσης το σουτ του Λύρατζη πέρασε άουτ με τον Σα εκτός θέσης.

Οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν μετά το 15' και αφού ανέβηκαν μέτρα στο γήπεδο, άρχισαν να γίνονται απειλητικοί κυρίως με μακρινά σουτ. Στο 32ο λεπτό έγινε το 1-0 από τον  Μασούρα, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Πασχαλάκης σταμάτησε το σουτ του Ελ Αραμπί.

Στην επανάληψη έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, ο Γκαρσία βρήκε την ευκαιρία να περάσει στο ματς τους Μιχάι, Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι, Κωνσταντέλια, Κρέσπο, ο ΠΑΟΚ δεν απειλήθηκε, αλλά και δεν απείλησε, παρά το γεγονός ότι η ομάδα έδειξε πολύ καλά στοιχεία στο κομμάτι της πίεσης στον αντίπαλο.

Έλειψε όμως η καλή τελική που θα έφερνε τους παίκτες μας σε θέση βολής προ του Σα. Πλέον όλοι στην ομάδα σκέφτονται τον τελικό της 22ας Μαΐου, καθώς η 2η θέση κατακτήθηκε και μαθηματικά, μετά την ισοπαλία στο Βικελίδης.

Ολυμπιακός: Σα, Σεμέδο, Παπασταθόπουλος (8' Καμαρά), Χολέμπας, Ρέαμπτσιουκ, Ανδρούτσος, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Μασούρας (67' Φορτούνης), Μπρούμα (67' Φορτούνης), Ελ Αραμπί (77' Χασάν)

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης (76' Κρέσπο), Λύρατζης (46' Μιχάι), Ντόουγκλας, Τσιγγάρας, Μπάμπα, Τζόλης (76' Κωνσταντέλιας), Ουάρντα (60' Ζίβκοβιτς), Κρμέντσικ (60' Σφιντέρσκι).

.........................................

23ο λεπτό: Σε κόρνερ ο Πασχαλάκης το σουτ του Καμαρά

19ο λεπτό: Σέντρα του Μπάμπα, προβολή ο Τζόλης άουτ!

11ο λεπτό: Σουτ του Ελ Αραμπί άουτ

8ο λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Καμαρά στη θέση του Παπασταθόπουλου

7ο λεπτό: Κίτρινη στον Ουάρντα

4ο λεπτό: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κρμέντσικ να μην μπορεί να νικήσει τον Σα στο τετ α τετ, ενώ στη συνέχεια της φάσης το σουτ του Λύρατζη πέρασε άουτ με τον Σα εκτός θέσης

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Ολυμπιακός: Σα, Σεμέδο, Παπασταθόπουλος (8' Καμαρά), Χολέμπας, Ρέαμπτσιουκ, Ανδρούτσος, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Μασούρας (67' Φορτούνης), Μπρούμα (67' Φορτούνης), Ελ Αραμπί (77' Χασάν). Αναπληρωματικοί: Τζολάκης, Καμαρά, Φορτούνης, Τιάγκο Σίλβα, Χασάν, Ντρέκερ, Βαλμπουενά, Καλογερόπουλος και Ραντζέλοβιτς

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης (76' Κρέσπο), Λύρατζης (46' Μιχάι), Ντόουγκλας, Τσιγγάρας, Μπάμπα, Τζόλης (76' Κωνσταντέλιας), Ουάρντα (60' Ζίβκοβιτς), Κρμέντσικ (60' Σφιντέρσκι). Αναπληρωματικοί: Ζίβκοβιτς, Κρέσπο, Μιχάι, Περέιρα, Γιαξής, Κωνσταντέλιας, Νινούα, Α. Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι

................................

18:20: Ο Δικέφαλος πραγματοποιεί την καθιερωμένη αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο του Καραισκάκης.