Μεταμορφώθηκε στην επανάληψη!

Για την 20ή αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε στην Τούμπα τον Παναιτωλικό με 5-0 ...

Ο Γκαρσία παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Ζίβκοβιτς, Σοάρες, Ίνγκασον, Βαρέλα, Περέιρα, Ντόουγκλας, Σβαμπ, Μουργκ, Τζόλης, Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι.

Ένα σχήμα με αρκετές αλλαγές από τον τεχνικό του ΠΑΟΚ που θέλησε να δώσει ανάσες σε παίκτες που κατέγραψαν πολλές συμμετοχές ως τώρα στο πρωτάθλημα.

Ο ΠΑΟΚ σπατάλησε 25 ολόκληρα λεπτά, κάνοντας πολλά λάθη και μην μπορώντας να απειλήσει την εστία του Κνετ. Σε εκείνο το χρονικό σημείο χάθηκε μεγάλη ευκαιρία με τον Σφιντέρσκι μετά από προσπάθεια του Περέιρα, να μην μπορεί να νικήσει τον Κνετ, ενώ στη συνέχεια το σουτ του Ντόουγκλας πέρασε άουτ!

Στο 39ο λεπτό ο Μουργκ με ωραίο τελείωμα άνοιξε το σκορ και στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Σφιντέρσκι από πλεονεκτική θέση είδε τον Κνετ να σταματάει την κεφαλιά του!

Με την έναρξη της επανάληψης πέρασε στο ματς ο Ελ Καντουρί στη θέση του τραγικού Ντόουγκλας και στο 52' ο Σβαμπ με κεφαλιά μετά από σέντρα ακριβείας του Σοάρες έκανε το 2-0!

Πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Τζόλη να χριστεί σκόρερ με δυνατό σουτ μετά από μπαλιά και πάλι του Σοάρες!

Η εικόνα του ΠΑΟΚ στην επανάληψη είχε βελτιωθεί αισθητά και στο 61ο λεπτό ο Σφιντέρσκι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στα επίπεδα του 4-0!

Στα λεπτά που ακολούθησαν ο Γκαρσία έδωσε χρόνο συμμετοχής στους Ουάρντα, Τσιγγάρα, Νινούα και Λάμπρου, για να διαμορφωθεί το τελικό 5-0 στο 90' με τον Σφιντέρσκι.

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Σοάρες, Ίνγκασον, Βαρέλα, Περέιρα, Ντόουγκλας (46' Ελ Καντουρί), Σβαμπ (78' Τσιγγάρας), Μουργκ (78' Νινούα), Τζόλης (66' Λάμπρου), Ζίβκοβιτς (66' Ουάρντα), Σφιντέρσκι.

Παναιτωλικός: Κνετ, Μαλής, Τσότσαλιτς, Περέιρα, Τζανακάκης, Αρσούρα (64' Μάζουρεκ), Τσιγγάρας, Ταχάρ (64' Λιάβας, 77' Ντάλσιο), Μπαρμπόσα (67' Μανθάτης), Αριγίμπι, Ντίας (67' Βέργος).

77ο λεπτό: Ντάλσιο στη θέση του Λιάβα

67ο λεπτό: Μανθάτης και Βέργος μπήκαν, Μπαρμπόσα και Ντίας βγήκαν.

66ο λεπτό: Βγήκαν Τζόλης, Ζίβκοβιτς και μπήκαν Λάμπρου, Ουάρντα

65ο λεπτό: Σουτ του Μάζουρεκ άουτ

64ο λεπτό: Μάζουρεκ στη θέση του Αρσούρα και Λιάβας στη θέση του Ταχάρ

61ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Σφιντέρσκι και 4-0

57ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-0 ο Τζόλης, μετά από γύρισμα του Σοάρες

55ο λεπτό: Κίτρινη στον Τσιγγάρα (Παναιτωλικός)

52ο λεπτό: Σέντρα ο Σοάρες και ο Σβαμπ με κεφαλιά ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

46ο λεπτό: Ελ Καντουρί στη θέση του Ντόουγκλας

Ξεκίνησε η επανάληψη

45ο λεπτό: Νέα χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ και πάλι με τον Σφιντέρσκι! Ο Κνετ σταμάτησε την κεφαλιά του...

39ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μουργκ και 1-0

27ο λεπτό: Κίτρινη στον Ντόουγκλας

25ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία με τον Σφιντέρσκι μετά από προσπάθεια του Περέιρα, να μην μπορεί να νικήσει τον Κνετ, ενώ στη συνέχεια το σουτ του Ντόουγκλας πέρασε άουτ!

To παιχνίδι ξεκίνησε με τον Παναιτωλικό στη σέντρα

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Σοάρες, Ίνγκασον, Βαρέλα, Περέιρα, Ντόουγκλας (46' Ελ Καντουρί), Σβαμπ (78' Τσιγγάρας), Μουργκ (78' Νινούα), Τζόλης (66' Λάμπρου), Ζίβκοβιτς (66' Ουάρντα), Σφιντέρσκι. Αναπληρωματικοί: Πασχαλάκης, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Τσιγγάρας, Ελ Καντουρί, Νινούα, Ουάρντα, Λάμπρου, Κρμέντσικ

Παναιτωλικός: Κνετ, Μαλής, Τσότσαλιτς, Περέιρα, Τζανακάκης, Αρσούρα (64' Μάζουρεκ), Τσιγγάρας, Ταχάρ (64' Λιάβας, 77' Ντάλσιο), Μπαρμπόσα (67' Μανθάτης), Αριγίμπι, Ντίας (67' Βέργος). Αναπληρωματικοί: Μελίσσας, Μεντόσα, Κωνσταντόπουλος, Μανθάτης, Ντάλσιο, Σκαρντοβέλι, Λιάβας, Βέργος και Μάζουρεκ