Αναποτελεσματικότητα και έλλειψη ποιότητας!

Για την 19η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ έχασε εκτός έδρας από τον Ολυμπιακό με 3-0 ...

Ο Γκαρσία παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Ζίβκοβιτς, Σοάρες, Ίνγκασον, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Ντόουγκλας, Ελ Καντουρί, Τζόλη, Ουάρντα, Ζίβκοβιτς, Κρμέντσικ. Η ομάδα μπήκε καλά στο ματς έλεγχε τον ρυθμό του αγώνα, ενώ απείλησε στο  4o λεπτό, όταν με τα πόδια ο Σα σταμάτησε το σουτ του Κρμέντσικ.

Όσο περνούσε η ώρα, οι γηπεδούχοι ανέβαιναν μέτρα στο γήπεδο και στο 33ο λεπτό,ο Βιεϊρίνια με το σώμα σταμάτησε το σουτ του Μπρούμα. Πέντε λεπτά αργότερα νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Καμαρά να σουτάρει και η μπάλα να περνάει ελάχιστα εκατοστά άουτ.

Στο επόμενο λεπτό το δοκάρι σταμάτησε το σουτ του Μπρούμα, αλλά στο 44ο λεπτό, χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Τζόλη να σουτάρει και ο Σα με τα πόδια να αποκρούει. Ίσως αυτή η φάση έπαιξε σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα ...

Ο ΠΑΟΚ σε γενικές γραμμές στάθηκε καλά στο πρώτο μισό του παιχνιδιού, κάτι που δε συνέβη στην επανάληψη. Στο 49ο λεπτό έγινε το 1-0 από τον Ελ Αραμπί που βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε τον Ζίβκοβιτς.

Ο ΠΑΟΚ έβγαλε αντίδραση και στο 56ο λεπτό καταγράφηκε καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Κρμέντσικ να πιάνει την κεφαλιά μετά από γύρισμα του Ίνγκασον και η μπάλα να σταματάει στον ώμο του Σεμέδο.

Στο 66ο λεπτό, καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Σα να σταματάει την κεφαλιά του Ουάρντα, μετά από σέντρα του Βιοεϊρίνια. Κάπου εκεί η επιθετικότητα του ΠΑΟΚ τελείωσε και στο 70' το σουτ του Καμαρά σταμάτησε στο δοκάρι, με τον Ζίβκοβιτς να βρίσκει την μπάλα όσο χρειάστηκε.

Έξι λεπτά αργότερα πέτυχε το 2-0 ο Καμαρά, μετά από συνεχόμενα λάθη δικά μας. Η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Ζϊβκοβιτς και η φάση ξεκίνησε από λάθος του Τζόλη.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, στο 89' ο Βρουσάι διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Ο ΠΑΟΚ πλήρωσε τα λάθη του και την έλλειψη ποιότητας που είχε σε σχέση με τον αντίπαλο! Η ομάδα τα τελευταία δύο χρόνια ενισχύθηκε με παίκτες αμφιλεγόμενης αξίας που δεν είχαν καμία σχέση με τους παίκτες που αποτελούσαν την αήττητη ομάδα της σεζόν 2018-2019.

Ολυμπιακός: Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Καμαρά (87' Πέπε), Μπουχαλάκης, Φορτούνης (73' Βρουσάι), Μπρούμα (90' Μασούρας), Ελ Αραμπί (90' Χασάν).

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Σοάρες, Ίνγκασον, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Ντόουγκλας (77' Σβαμπ), Ελ Καντουρί, Τζόλης (87' Λάμπρπυ), Ουάρντα, Ζίβκοβιτς (77' Μουργκ), Κρμέντσικ (71' Σφιντέρσκι).

.........................................

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

90ό λεπτό: Μπήκαν Μασούρας, Χασάν στις θέσεις των Μπρούμα, Ελ Αραμπί

89ο λεπτό: 3-0 ο Βρουσάι

87ο λεπτό: Πέπε στη θέση του Καμαρά και Λάμπρου στη θεση του Τζόλη

77ο λεπτό: Μπήκαν Σβαμπ, Μουργκ στις θέσεις των Ντόουγκλας, Ζϊβκοβιτς

76ο λεπτό: 2-0 ο Καμαρά, μετά από συνεχόμενα λάθη δικά μας. Η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Ζϊβκοβιτς και η φάση ξεκίνησε από λάθος του Τζόλη

73ο λεπτό: Βρουσάι στη θέση του Φορτούνη

71ο λεπτό: Σφιντέρσκι στη θέση του Κρμέντσικ

70ό λεπτό: Δοκάρι το σουτ του Καμαρά, με τον Ζίβκοβιτς να βρίσκει την μπάλα όσο χρειάστηκε

69ο λεπτό: Ο Σα απέκρουσε το σουτ του Ελ Καντουρί

66ο λεπτό: Τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Σα να σταματάει την κεφαλιά του Ουάρντα

56ο λεπτό: Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Κρμέντσικ να πιάνει την κεφαλιά μετά από γύρισμα του Ίνγκασον και η μπάλα να σταματάει στον ώμο του Σεμέδο

53ο λεπτό: Ακυρώνεται σωστά σαν οφ σάιντ γκόλ του Τζόλη

49ο λεπτό: 1-0 ο Ελ Αραμπί που βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές οι ομάδες

44ο λεπτό: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Τζόλη να σουτάρει και ο Σα με τα πόδια να αποκρούει

39ο λεπτό: Δοκάρι το σουτ του Μπρούμα 38ο λεπτό: Εκατοστά άουτ το σουτ του Καμαρά

33ο λεπτό: Σωτήρια ο Βιεϊρίνια με το σώμα σταμάτησε το σουτ του Μπρούμα

26ο λεπτό: Καλή σέντρα του Ζίβκοβιτς πρόλαβε ο Σα προ του Τζόλη

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο με τον ΠΑΟΚ να πατάει καλά στο γήπεδο

4o λεπτό: Με τα πόδια ο Σα το σουτ του Κρμέντσικ

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ολυμπιακό στη σέντρα

Ολυμπιακός: Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Φορτούνης (73' Βρουσάι), Μπρούμα, Ελ Αραμπί. Αναπληρωματικοί: Τζολάκης, Τιάγκο Σίλβα, Χασάν, Πέπε, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Χολέμπας, Σισέ

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Σοάρες, Ίνγκασον, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Ντόουγκλας (77' Σβαμπ), Ελ Καντουρί, Τζόλης, Ουάρντα, Ζίβκοβιτς (77' Μουργκ), Κρμέντσικ (71' Σφιντέρσκι). Αναπληρωματικοί: Πασχαλάκης, Μιχαηλίδης, Περέιρα, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Νινούα, Μουργκ, Λάμπρου, Σφιντέρσκι

................................

18:00 Έφτασε στο γήπεδο η αποστολή του ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά δεν υπάρχει κάποια περίεργη αποφορά για παράλυτες πόρτες

18:08 Οι παίκτες του ΠΑΟΚ έκαναν την καθιερωμένη αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο, ακολούθησαν οι γηπεδούχοι

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ.

18:56 Ξεκίνησαν ζέσταμα οι Ζίβκοβιτς, Πασχαλάκης, ακολούθησαν και οι υπόλοιποι παίκτες μας