Ιδανικός αυτόχειρας στο Περιστέρι!

Για την 15η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ κατάφερε και έχασε στο Περιστέρι με 3-2 από τον Ατρόμητο ...

Ο Γκαρσία παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Πασχαλάκη, Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Μιχαηλίδη, Γιαννούλη, Ντόουγκλας, Σβαμπ, Μουργκ, Α. Ζίβκοβιτς, Τζόλη και Σφιντέρσκι.

Ο ΠΑΟΚ ήταν αισθητά καλύτερος των γηπεδούχων στο πρώτο μισό του αγώνα κυριαρχώντας στη μεσαία γραμμή, πιέζοντας τον Ατρόμητο που γενικά στο πρώτο 45λεπτο δεν απείλησε με εξαίρεση μια κεφαλιά του αμαρκάριστου Σάλομον στο 4ο λεπτό.

Από το 10ο λεπτό και μετά ο Δικέφαλος άρχισε να παράγει φάσεις και στο 14ο λεπτό, ο Σφιντέρσκι μετά από μπαλιά του Γιαννούλη σούταρε αλλά ο Γιαννιώτης απέκρουσε

Στο 15ο λεπτό, δόθηκε πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε χέρι του Κωτσόπουλου, το εκτέλεσε ο Τζόλης, άουτ! Στο 22ο λεπτό, το σκορ άνοιξε όταν μετά από σέντρα ακριβείας του Τζόλη, πήρε την κεφαλιά ο Σφιντέρσκι κάνοντας το 0-1.

Ο ΠΑΟΚ κυριαρχούσε στο γήπεδο, περιορίζοντας τους γηπεδούχους σε παθητικό ρόλο και στο 40' ο Σφιντέρσκι δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μανδά, ο οποίος στο 32' είχε αντικαταστήσει τον Γιαννιώτη.

Στο 54' ο Σβαμπ βρήκε στα αριστερά τον Γιαννούλη, αυτός σέντραρε παράλληλα, αλλά ο Σφιντέρσκι από τα δύο μέτρα με την μπάλα στρωμένη στα πόδια του δεν κατάφερε να σκοράρει!

Κάπου εκεί ο ΠΑΟΚ επιθετικά εξαφανίστηκε από το γήπεδο, ο Ατρόμητος ανέβηκε μέτρα χωρίς πάντως να απειλεί. Στο 64ο λεπτό έγινε το 1-1 από τον Μουνίθ μετά από ολέθριο λάθος του Γιαννούλη. Στο 82ο λεπτό ο Αμρ Ουάρντα με πανέξυπνη κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στον ΠΑΟΚ, όμως ένα νέο λάθος του Γιαννούλη στο 85' έδωσε την ευκαιρία στον Χαρίση να ισοφαρίσει.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, στις καθυστερήσεις του ματς, ο Νάτσος έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους, με τη φάση αυτή να ξεκινάει και πάλι από λάθος του Γιαννούλη στην επίθεση!

Ατρόμητος: Γιαννιώτης (32' Μανδάς), Γούτας, Γκαλβάο, Γκάλο, Σάλομον, Κιβρακίδης, Νταβιώτης (60' Νταβιώτης), Νάτσος, Χαρίσης, Μανούσος (75' Μάτιτς), Κωτσόπουλος (75' Χριστοδουλόπουλος).

.....................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέυρησης

92ο λεπτό: 3-2 ο Νάτσος, η φάση ξεκινάει πάλι από λάθος του Γιαννούλη

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

85ο λεπτό: 2-2 ο Χαρίσης με τη φάση να ξεκινάει και πάλι από λάθος του Γιαννούλη!

60ό λεπτό: Μουνίθ στη θέση του Νταβιώτη

54ο λεπτό: Άχαστο τετ α τετ από τον Σφιντέρσκι!!!

50ό λεπτό: Ο Μανδάς με τα πόδια προλαβαίνει τον Μουργκ

47ο λεπτό: Κίτρινη στον Γκαλβάο και φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση.Το φάουλ το εκτέλεσε ο Μουργκ πολύ άσχημα

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές οι ομάδ

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

41ο λεπτό: Κίτρινη στον Μιχαηλίδη

40ό λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Σφιντέρσκι να πιάνει την κεφαλιά και ο Μανδάς να αποκρούσει

33ο λεπτό: Κίτρινη στον Βιεϊρίνια

32ο λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μανδάς στη θέση του Γιαννιώτη

29ο λεπτό: Κεφαλιά του Γούτα άουτ!

22ο λεπτό: Σέντρα ο Τζόλης κεφαλιά ο Σφιντέρσκι και ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

19ο λεπτό: Σουτ του Σβαμπ, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης

15ο λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, το εκτέλεσε ο Τζόλης, άουτ! Κίτρινη στον Κωτσόπουλο

14ο λεπτό: Ο Σφιντέρσκι μετά από μπαλιά του Γιαννούλη σούταρε και ο Γιαννιώτης απέκρουσε

13ο λεπτό: Σουτ του Μανούσου άουτ

4ο λεπτό: Αμαρκάριστη κεφαλιά ο Σάλομον, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης!

3ο λεπτό: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ στη συνέχεια της φάσης το τακουνάκι του Σφιντέρσκι πέρασε πλάγια

To παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ατρόμητο στη σέντρα

Ατρόμητος: Γιαννιώτης (32' Μανδάς), Γούτας, Γκαλβάο, Γκάλο, Σάλομον, Κιβρακίδης, Νταβιώτης (60' Νταβιώτης), Νάτσος, Χαρίσης, Μανούσος (75' Μάτιτς), Κωτσόπουλος (75' Χριστοδουλόπουλος). Αναπληρωματικοί: Μανδάς, Μουνίθ, Ενσικολού, Χριστοδουλόπουλος, Αγκάγιεφ, Ραμπέγιο, Οικονομίδης, Στρούγγης, Μάτιτς

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Γιαννούλης, Ντόουγκλας, Σβαμπ (70' Ελ Καντουρί), Μουργκ (70' Ουάρντα), Α. Ζίβκοβιτς (78' Νινούα), Τζόλης (66' Λάμπρου), Σφιντέρσκι (78' Κρμέντσικ). Αναπληρωματικοί: Ζίβκοβιτς, Κρέσπο, Περέιρα, Εσίτι, Νινούα, Καντουρί, Ουάρντα, Λάμπρου, Κρμέντσικ

...............................

17:50 Έφτασε στο γήπεδο η αποστολή του ΠΑΟΚ

Εκτός αποστολής ο Τσόλακ και ο Σοάρες

18:52 Ξεκίνησαν ζέσταμα οι τερματοφύλακες και των δύο ομάδων, καθώς και οι υπόλοιποι παίκτες τοιυ Ατρομήτου

18:56 Και οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία βγήκαν για προθέρμανση στο γήπεδο