Συνεχίζει να πετάει βαθμούς στα σκουπίδια!

Για την 3η αγωνιστική της Super League, ο ΠΑΟΚ έμεινε στη λευκή ισοπαλία εκτός έδρας με τον Βόλο ΝΠΣ ...

Ήταν κάτι παραπάνω από ξεκάθαρο πως το μυαλό όλων στην ομάδα είναι στραμμένο στον τελικό της Τετάρτης, όμως αυτό δεν αποτελεί ιδιαίτερα σοβαρή δικαιολογία για τη νέα βαθμολογική απώλεια!

Ο Φερέιρα παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Ίνγκασον, Κρέσπο, Ουαγκέ, Περέιρα, Νινούα, Εσίτι, Πέλκας, Βρακάς, Τσόλακ, κάνοντας ένα εκτεταμένο ροτέισον, καθώς μπήκαν στην ενδεκάδα επτά καινούρια πρόσωπα σε σχέση με το ματς κόντρα στην Κράσνονταρ.

Η ομάδα έδειξε στο πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού εντελώς ασύνδετη, αφού ήταν πολλοί οι παίκτες που έπαιζαν μαζί για πρώτη και ίσως τελευταία φορά!

Οι γηπεδούχοι στο διάστημα αυτό απείλησαν σε 1-2 περιπτώσεις, όμως ο Ζίβκοβιτς ήταν σταθερός και η αμυντική μας γραμμή κρατούσε στις επιθέσεις των γηπεδούχων.

Τα προβλήματα του ΠΑΟΚ ξεκινούσαν από τη μεσαία του γραμμή, η ομάδα δεν μπορούσε να κρατήσει μπάλα και οι πλάγιοι δεν απειλούσαν!

Στο 24ο λεπτό, χρειάστηκε η σωτήρια παρέμβαση του Ίνγκασον σε προσπάθεια του Περέα και τέσσερα λεπτά αργότερα μετά από σέντρα του Πέλκα, η κεφαλιά του Τσόλακ πέρασε άουτ!

Στο 32ο λεπτό, ο Φωτιάς σφύριξε πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Τσόλακ από τον Σάντσες, όμως το VAR υπέδειξε οφ σάιντ!

Στο 39ο λεπτό, μετά από φάουλ για τον ΠΑΟΚ που εκτελέστηκε με σέντρα, ο Μιχάι αρχικά και ο Κρέσπο στη συνέχεια έχασαν μεγάλη ευκαιρία για το 0-1

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο επιθετικά στο ματς και στο 50ό λεπτό η κεφαλιά του Τσόλακ πήγε στο οριζόντιο δοκάρι, μετά από κόρνερ του Νινούα, ενώ πέντε λεπτά αργότερα χάθηκε μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Τσόλακ μετά από μπαλιά του Νινούα, έκοψε στον Πέλκα που πιεζόμενος πλάσαρε αλλά ο Γκαραβέλης απέκρουσε.

Στο 66ο λεπτό, χάθηκε νέα μεγάλη ευκαιρία! Σουτ του Ζίβκοβιτς κόντραρε, η μπάλα πήγε στον Τσόλακ που από καλή θέση προσπάθησε να σκοράρει αλλά ο Τέικο έσωσε την εστία της ομάδας του!

Ο Φερέιρα έκανε πέντε αλλαγές περνώντας στο ματς παίκτες που θεωρούνται βασικοί, χωρίς ωστόσο να καταφέρει ο ΠΑΟΚ να βρει τον δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα.

Βόλος ΝΠΣ: Γκαραβέλης, Τέκιο, Κολόμπο, Σάντσες, Φεράρι, Ριένστρα, Τσοκάνης, Μπαριέντος (85' Κιάκος), Περέα (49' Γκουαροτσένα), Μαρτίνες (58' Μπαρτόλο), Δουβίκας.

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Ίνγκασον, Κρέσπο, Ουαγκέ (73' Κούτσιας), Περέιρα (64' Γιαννούλης), Νινούα, Εσίτι (64' Ελ Καντουρί), Πέλκας (56' Ζίβκοβιτς), Βρακάς (56' Τζόλης), Τσόλακ.

........................................

69ο λεπτό: Σέντρα ο Ζίβκοβιτς, κεφαλιά ο Τσόλακ, εύκολα ο Γκαραβέλης

66ο λεπτό: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σουτ του Ζίβκοβιτς κόντραρε, η μπάλα πήγε στον Τσόλακ που από καλή θέση προσπάθησε να σκοράρει αλλά ο Τέικο έσωσε την εστία της ομάδας του!

64ο λεπτό: Εσίτι και Περέιρα βγήκαν, Ελ Καντουρί και Γιαννούλης πέρασαν στο ματς

58ο λεπτό: Μπαρτόλο στη θέση του Μαρτίνες

56ο λεπτό: Βγήκαν Πέλκας, Βρακάς και μπήκαν οι Ζίβκοβιτς, Τζόλης

55ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τσόλακ μετά από μπαλιά του Νινούα, έκοψε στον Πέλκα που πιεζόμενος πλάσαρε αλλά ο Γκαραβέλης απέκρουσε

51ο λεπτό: Μακρινό σουτ του Περέιρα, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης

50ό λεπτό: Κεφαλιά του Τσόλακ στο οριζόντιο δοκάρι, μετά από κόρνερ του Νινούα!

49ο λεπτό: Γκουαροτσένα αντί του Περέα

Ξεκίνησε η επανάληψη, με τους γηπεδούχους στη σέντρα

1 λεπτό οι καθυστερήσεις

45ο λεπτό: Κίτρινη στον Περέα για μαρκάρισμα στον Πέλκα

39ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, εκτελέστηκε με σέντρα, με τον Μιχάι αρχικά και τον Κρέσπο στη συνέχεια να χάνουν μεγάλη ευκαιρία για το 0-1

32ο λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Τσόλακ από τοιν Σάντσες! Το VAR υπέδειξε οφ σάιντ!

28ο λεπτό: Σέντρα ο Πέλκας, κεφαλιά ο Τσόλακ άουτ! Πρώτη καλή στιγμή μας στο ματς

24ο λεπτό: Σωτήρια παρέμβαση του Ίνγκασον σε προσπάθεια του Περέα

20ό λεπτό: Με προβλήματα μεσοεπιθετικά ο ΠΑΟΚ, χαμένος για την ώρα ο Νινούα και όχι μόνο αυτός

18ο λεπτό: Κεφαλιά του Ριένστρα από πολύ καλή θέση άουτ!

18ο λεπτό: Ο Γκαραβέλης σταματάει την κάθετη του Πέλκα στον Τσόλακ

15ο λεπτό: Χωρίς αξιόλογη φάση ως τώρα το ματς

9ο λεπτό: Κόρνερ ο Πέλκας, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης

5ο λεπτό: Σουτ του Περέα, δεν ανησύχησε ο Ζϊβκοβιτς

Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

Βόλος ΝΠΣ: Γκαραβέλης, Τέκιο, Κολόμπο, Σάντσες, Φεράρι, Ριένστρα, Τσοκάνης, Μπαριέντος (85' Κιάκος), Περέα (49' Γκουαροτσένα), Μαρτίνες (58' Μπαρτόλο), Δουβίκας. Αναπληρωματικοί: Κλέιμαν, Ντεντάκης, Κρητικός, Γκουαροτσένα, Μήτογλου, Γέντρισεκ, Κιάκος, Δημόπουλος, Μπαρτόλο

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Ίνγκασον, Κρέσπο, Ουαγκέ (73' Κούτσιας), Περέιρα (64' Γιαννούλης), Νινούα, Εσίτι (64' Ελ Καντουρί), Πέλκας (56' Ζίβκοβιτς), Βρακάς (56' Τζόλης), Τσόλακ. Αναπληρωματικοί: Πασχαλάκης, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Γιαννούλης, Σβαμπ, Καντουρί, Α. Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Κούτσιας

.............................

17:03 Έφτασε στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ και οι παίκτες έκαναν ήδη την καθιερωμένη αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο ακολούθησαν οι γηπεδούχοι

Η αρχική μας ενδεκάδα

17:38 Ξεκίνησαν ζέσταμα οι τερματοφύλακες των γηπεδούχων, δεκαπέντε λεπτά αργότερα βγήκαν και οι Ζίβκοβιτς, Πασχαλάκης

17:52 Βγήκαν για ζέσταμα οι γηπεδούχοι, σε μέτρια κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος

17:58 Και ο ΠΑΟΚ στον αγωνιστικό χώρο