Βαθμός (Χ)ρυσάφι στο ΟΑΚΑ!

Για την 9η αγωνιστική των play offs της Super League,o ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 0-0 εκτός έδρας με την ΑΕΚ ...

Ο Φερέιρα παρέταξε στο αρχικό σχήμα τον Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους ΜΙχάι, Βαρέλα, Μιχαηλίδη, στα χαφ τους Ροντρίγκο, Γιαννούλη, Εσίτι, Μαουρίσιο, Μπίσεσβαρ και επιθετικό δίδυμο τους Τζόλης, Άκπομ.

Στο αρχκό σχήμα επρόκειτο να βρεθεί ο Ίνγκασον, αλλά λόγω ενοχλήσεων που αισθάνθηκε στην προθέρμανση, επιστρατεύτηκε ο Μιχάι.

Ο Δικέφαλος είχε πολύ καλή αγωνιστική παρουσία στο πρώτο μισό του παιχνιδιού, έκλεισε τους διαδρόμους προς την εστία του Πασχαλάκη, είχε την κατοχή της μπάλας που έφτασε σε ποσοστό πάνω από 70% κάποιες στιγμές και γενικά έδειξε πολύ καλοστημένος στον αγωνιστικό χώρο.

Από την αναμέτρηση γενικά έλειψαν στο πρώτο 45λεπτο οι καλές φάσεις, όμως στο 31ο λεπτό ο Ολλανδός ρέφερι, ακύρωσε γκολ του Άκπομ σε μια ιδιαίτερα ελεγχόμενη φάση, καθώς ο παίκτης μας δε φάνηκε να κάνει φάουλ στον αντίπαλο αμυντικό πριν νικήσει τον Μπάρκα!

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα βελτιώθηκε ο ΠΑΟΚ είχε ένα καλό 5λεπτο (54'-59') με τα σουτ τον Τζόλη και Μαουρίσιο να μη βρίσκουν στόχο, αλλά από εκείνο το σημείο και μετά οι γηπεδούχοι βγήκαν στην επίθεση και προσπάθησαν να βρουν το γκολ χωρίς να τα καταφέρουν!

Ο ΠΑΟΚ πήρε σχετικά εύκολα τον βαθμό της ισοπαλίας και πλέον του αρκεί άλλος ένας βαθμός την Κυριακή στην Τούμπα με τον Άρη για να παίξει στα προκριματικά του Champions League...

ΑΕΚ: Μπάρκας, Παουλίνιο, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι (48' Βέρντε), Σβάρνας, Λόπες, Σιμόες (75' Αραούχο), Κρίστισιτς, Μάνταλος, Λιβάγια, Ολιβέιρα.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μιχάι, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Εσίτι, Μαουρίσιο, Μπίσεσβαρ (73' Στοχ), Τζόλης (73' Λημνιός), Άκπομ (66' Σφιντέρσκι).

...............................................

95ο λεπτό: Σουτ του Στοχ άουτ

6 λεπτά οι καθυστερήσεις

91ο λεπτό: Κίτρινη στον Μιχαηλίδη και φάουλ για την ΑΕΚ. Το εκτέλεσε ο Βέρντε απέκρουσε δύσκολα ο Πασχαλάκης!

85ο λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ μετά από βολίδα του Στοχ!

48ο λεπτό: Βέρντε στη θέση του Τσιγκρίνσκι, 4-3-3 η ΑΕΚ

45'+2': Σουτ του Ολιβέιρα πιεζόμενος από τον Μιχάι, άουτ

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

42ο λεπτό: Γύρισμα του Ροντρίγκο από τα δεξιά, πέρασε η μπάλα

31ο λεπτό: ΓΚΟΛ ο Άκπομ το ακυρώνει ο Ολλανδός! Η φάση δείχνει να είναι καθαρή

29ο λεπτό: Κεφαλιά του Μάνταλου προς τα πίσω, άουτ η μπάλα

28ο λεπτό: Ο Πασχαλάκης μπλόκαρε εύκολα το σουτ του Ολιβέιρα

27ο λεπτό: Πολύ καλό σουτ του Μπίσεσβαρ, άουτ η μπάλα

14ο λεπτό: Σουτ του Μάνταλου, σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. Προηγήθηκε λάθος του Εσίτι

21:38 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

ΑΕΚ: Μπάρκας, Παουλίνιο, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι (48' Βέρντε), Σβάρνας, Λόπες, Σιμόες (75' Αραούχο), Κρίστισιτς, Μάνταλος, Λιβάγια, Ολιβέιρα. Αναπληρωματικοί: Τσιντώτας, Μπακάκης, Λάτσι, Σιμάνσκι, Σαμπανάζοβιτς, Μπότος, Βέρντε, Αραούχο, Μαχαίρας

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μιχάι, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Εσίτι, Μαουρίσιο, Μπίσεσβαρ (73' Στοχ), Τζόλης (73' Λημνιός), Άκπομ (66' Σφιντέρσκι). Αναπληρωματικοί: Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Βιεϊρίνια, Τσιγγάρας, Λημνιός, Στοχ, Σφιντέρσκι