Wοmen's Fοοtbal League: Αποτελέσματα - βαθμολογία

Εύκολες νίκες για ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό, νέο στραβοπάτημα για την ΑΕΚ που μένει για άλλο ένα παιχνίδι μακριά από τους τρεις βαθμούς.
Πηγή: sdna.gr
Photo Credits: @sdna.gr

Αναλυτικά όλη η δράση της 17ης αγωνιστικής της Women's Footbal League.

Χέλμβαλ «καυτή» οδηγεί τον ΠΑΟΚ

Σε προσωπική υπόθεση μετέτρεψε την νίκη του ΠΑΟΚ στην Καστοριά απέναντι στην ομώνυμη ομάδα με 0-2 η Χέλμβαλ. Η Σουηδή επιθετικός έδειξε για ένα ακόμη παιχνίδι το... φονικό της ένστικτο και χάρη στα δύο της γκολ, ο Δικέφαλος συνεχίζει την νικηφόρα πορεία του με το εκπληκτικό 17/17!

Παράσταση για έναν ρόλο η αναμέτρηση κόντρα στις Σειρήνες Γρεβενών για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος πήρε με άνεση την νίκη, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 6-0!

Οι «πράσινες» μπήκαν από νωρίς στη θέση του οδηγού, ανοίγοντας το σκορ με την Σπυριδωνίδου στο 15΄, λίγα λεπτά αργότερα η Ντομόντ διπλασίασε το προβάδισμα τους, ενώ η Ρόγκαν στο 38' έκανε το 3-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια.

Η επανάληψη βρήκε το «τριφύλλι» να αγωνίζεται στους ίδιους ρυθμούς. Γκραντ και Σπυριδωνίδου έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στο 62ο και στο 85ο λεπτό αντίστοιχα, με την πρώτη να πετυχαίνει και δεύτερο προσωπικό γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.
Αναζητείται νίκη για την ΑΕΚ

Νέα απώλεια για την ΑΕΚ, αυτήν την φορά στο Περιστέρι κόντρα στις Νέες Ατρόμητου. Η Ένωση, αν και αγωνιζόταν για 50 λεπτά με αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω της αποβολής της Κριεζή, δεν κατάφερε να βρει την αντίδραση που ψάχνει ώστε να επιστρέψει στις νίκες και ως εκ τούτου έμεινε στο 0-0.

Μάλιστα, οι γηπεδούχες είχαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο 67', όταν η Γατούδη αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, με την Χατζηχαριστού να μαντεύει σωστά την γωνία και να αποκρούει, διατηρώντας παράλληλα το μηδέν στο παιχνίδι, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.