Τεράστιο διπλό στη Γάνδη και ... πρόκριση! (2022)

Σαν σήμερα στις 17/3/2022, o ΠΑΟΚ κέρδισε στην Ghelamco Arena, τη Γάνδη με 1-2, στον επαναληπτικό αγώνα της φάσης των "16" του Conference League, της περιόδου 2021-2022 ... και πέρασε στους "8" ...
Πηγή: aspromavresistories.blogspot.com
Photo Credits: @aspromavresistories.blogspot.com

Ο Λουστέσκου παρέταξε στο αρχικό σχήμα τον Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Κρέσπο, Λύρατζη, αμυντικά χαφ τους Σβαμπ, Τσιγγάρα, μπροστά τους τους Μπίσεσβαρ, Ντόουγκλας, Μουργκ και στην κορυφή της επίθεσης τον Άκπομ.

Οι Βέλγοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και σφυροκόπησαν την περιοχή μας με κύματα επιθέσεων, εκμεταλλευόμενοι την αδυναμία του ΠΑΟΚ στις πτέρυγες. Στο 6ο λεπτό, το πλασέ του Τισουντάλ πέρασε άουτ, ενώ την ίδια τύχη είχε το γυριστό του ίδιου παίκτη δύο λεπτά αργότερα.