Φιλική νίκη με Ολιβέιρα ...

Στο τρίτο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους ο ΠΑΟΚ, κέρδισε την Heracles με 1-2...

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του, παρατάσσοντας διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο.

Η ομάδα ικανοποίησε ιδιαίτερα στο πρώτο 45λεπτο, όταν και σημειώθηκαν όλα τα γκολ της αναμέτρησης και είδαμε τον Δικέφαλο να παίζει όμορφο ποδόσφαιρο, έχοντας καλή ανάπτυξη και γρήγορη σκέψη σε αρκετές περιπτώσεις.

Στο 14ο λεπτό σημείωσε το 0-1 ο Ολιβέιρα, σε μια υποδειγματική επίθεση του ΠΑΟΚ και ασίστ του Ελ Καντουρί στον σκόρερ. Δύο λεπτά αργότερα ο Φλουντ εκτέλεσε φάουλ η μπάλα βρήκε στον Ελ Καντουρί, άλλαξε πορεία και έγινε το 1-1.

Στο 33ο λεπτό σκόραρε και πάλι ο Ολιβέιρα με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κάνοντας το 1-2.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να πιέζει και στο 34ο λεπτό, είχαμε μεγάλη απόκρουση του Μπούκερ σε κόρνερ σε σουτ του Ελ Καντουρί.

Στην τελευταία καλή στιγμή του πρώτου ημιχρόνου, χάθηκε μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Αρχικά ο Μπούκερ σταμάτησε στο τετ α τετ τον Καγκάβα και στη συνέχεια το σουτ του Εσίτι πέρασε άουτ!

Στην επανάληψη, στο 53' και στπ 68' ο Λάμπρου βρήκε τον Κούτσια, χωρίς ο τελευταίος να καταφέρει να σκοράρει, καθώς στην πρώτη περίπτωση η μπάλα πέρασε άουτ και στη δεύτερη το σουτ του κοντραρίστηκε σε σώμα αμυντικού!

Τέλος στο 72ο λεπτό, στην καλύτερη στιγμή των Ολλανδών στο ματς χρειάστηκε η δύσκολη επέμβαση του Ζίβκοβιτς σε κοντινή προβολή του Σινάν.

Heracles: Μπούκερ, Κουαλιάτα, Μπακμπούρντ, Μπουργζόργκ, Κνέστερ, Φλούντ (20' Ζόκε), Ντε Λα Τόρε (63' Μελίχ), Σουφς, Γιάκομπσεν, Ιμπραΐμογλου, Αμίσι (63' Μπούργκσορ).

ΠΑΟΚ (α' ημίχρονο):  Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Εσίτι, Σβαμπ, Μουργκ, Ελ Καντουρί, Ολιβέιρα, Καγκάβα

ΠΑΟΚ (β' ημίχρονο): Ζ. Ζίβκοβιτς, Περέιρα, Μιχάι, Κρέσπο (74' Λύρατζης), Ροντρίγκο, Τσιγγάρας, Νινούα, Αν. Ζίβκοβιτς, Βρακάς (76' Κωνσταντέλιας), Λάμπρου, Κούτσιας (88' Τζόλης)

69ο λεπτό: Cooling brake

68ο λεπτό: Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ με τον Λάμπρπυ να βρίσκει  τον Κούτσια, αλλά το σουτ του τελευταίου κόντραρε στον Λες

54ο λεπτό: Ο Μπούκερ σε κόρνερ το σουτ του Σοάρες

53ο λεπτό: Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, με τον Λάμπρου να βρίσκει τον Κούτσια που σούταρε άουτ, διπλα από το δοκάρι άουτ

50ό λεπτό: Σέντρα ο Κούτσιας, κεφαλιά ο αμαρκάριστος Λάμπρου, άουτ η μπάλα

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Περέιρα, Μιχάι, Κρέσπο (74' Λύρατζης), Ροντρίγκο, Τσιγγάρας, Νινούα, Αν. Ζίβκοβιτς, Βρακάς (76' Κωνσταντέλιας), Λάμπρου, Κούτσιας (88' Τζόλης)

Ξεκίνησε η επανάληψη με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

45'+2: Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Αρχικά ο Μπούκερ σταμάτησε στο τετ α τετ τον Καγκάβα και στη συνέχεια το σουτ του Εσίτι πέρασε άουτ!

34ο λεπτό: Μεγάλη απόκρουση του Μπούκερ σε κόρνερ σε σουτ του Ελ Καντουρί

33ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ολιβέιρα με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής

27ο λεπτό: Λόμπα του Ελ Καντουρί, άουτ η μπάλα

20ό λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή για την Χέρακλες. Ζόκε στη θέση του Φλουντ

16ο λεπτό: Ο Φλουντ εκτέλεσε φάουλ η μπάλα βρήκε στον Ελ Καντουρί, άλλαξε πορεία και έγινε το 1-1

14ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ, 0-1 ο Ολιβέιρα, σε μια υποδειγματική επίθεση του ΠΑΟΚ και ασίστ του Ελ Καντουρί στον σκόρερ

Χωρίς κάτι το αξιόλογο στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης

To παιχνίδι ξεκίνησε

Heracles: Μπούκερ, Κουαλιάτα, Μπακμπούρντ, Μπουργζόργκ, Κνέστερ, Φλούντ (20' Ζόκε), Ντε Λα Τόρε (63' Μελίχ), Σουφς, Γιάκομπσεν, Ιμπραΐμογλου, Αμίσι (63' Μπούργκσορ).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Εσίτι, Σβαμπ, Μουργκ, Ελ Καντουρί, Ολιβέιρα, Καγκάβα

................................

Το pregame της αναμέτρησης

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

To πιθανότερο σενάριο είναι ο ΠΑΟΚ να παραταχτεί με διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο

14:25 Ξεκίνησε ζέσταμα ο ΠΑΟΚ