Το buzzer beater τίτλου του Κρμέντσικ

Το γκολ που έκρινε τον τίτλο του Κυπελλούχου Ελλάδας του Μάικλ Κρμέντσικ κέρδισε τις προτιμήσεις του κοινού και αναδείχθηκε Best Goal Μαΐου.

O τελικός ήταν ισόπαλος κι ο χρόνος μετρούσε αντίστροφα. Οι δύο ομάδες έδειχνε ότι θα χρειαζόταν την παράταση για να λύσουν τις διαφορές τους. Τότε ήρθε ο Μάικλ Κρμέντσικ από τον πάγκο για να αλλάξει τις ισορροπίες και να γράψει την ιστορία του αγώνα.

Ο Τσέχος φορ πέρασε στο παιχνίδι στα τελευταία 10 λεπτά. Μπορεί στις πρώτες δύο ευκαιρίες του να μην κατάφερε να σκοράρει, αλλά η τρίτη αποδείχθηκε... φαρμακερή.

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς με ένα απίθανο τακουνάκι τον έβγαλε μόνο απέναντι στον Σα κι αυτός με ένα άψογο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-2 και χάρισε τον τίτλο στον ΠΑΟΚ.

Στην ψηφοφορία για το Regency Casino Best Goal Μαΐου ο Τσέχος συγκέντρωσε το σαρωτικό 71,73% των ψήφων και πήρε το βραβείο.Στη δεύτερη θέση έμεινε το γκολ του Α.Ζίβκοβιτς κόντρα στον Άρη και το βάθρο συμπλήρωσε το γκολ του Κρμέντσικ κόντρα στην ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

Συνδεθείτε στο επίσημο κανάλι του Δικεφάλου και δείτε ξανά το πανέμορφο γκολ του Κρμέντσικ .